Tak wygląda nowe biuro największej agencji brandingowej w Polsce!

Admind Branding & Communications, eksperci od tworzenia i rozwijania marek, to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm. Na przełomie 2016 i 2017 roku Admind zwiększył zatrudnienie o 50%. W czerwcu 2017 roku główna siedziba krakowskiej agencji została przeniesiona z ulicy Przemysłowej, na Dworską, gdzie zajmuje biuro o powierzchni 615,49m2.

„Kluczowym elementem projektu nowego biura Admind było rozplanowanie funkcjonalne. W projekcie musieliśmy uwzględnić przestrzeń pod potencjalne zmiany w open space, dlatego wyznaczono dodatkowe biurka i strefę hot desków.”

– wyjaśnia Joanna Dziedzic, architektka w studio hex.
Ważnym elementem były pomieszczenia funkcjonalne. Na podstawie długiej listy interakcji między pracownikami wyznaczyliśmy strefy, które sprostają każdemu z codziennych zadań: od rozmów telefonicznych, spotkań z klientami, przez spotkania na rozmowy służbowe 1:1 lub prywatne, rozmowy przez Skype’a, szkolenia, po konferencje w różnych konfiguracjach. W ten sposób na środku powierzchni biura powstał “rdzeń” z budkami telefonicznymi oraz pokojami do zadań specjalnych. Jedną z ciekawszych stref jest project area – Univers – jest to pomieszczenie otwarte na open space, z regulowanymi wysokościami biurek. Przewidziane zostało jako część dynamiczna, stojąca, gdzie na szybko, bez zajmowania miejsc, można spotkać się by omówić projekty. Spotkaniom sprzyja też przestronna, jasna kuchnia, z dużym stołem w centrum.
Salki konferencyjne i budki telefoniczne zostały dodatkowo wyciszone panelami ściennymi 3D.Bazowe materiały są nowoczesne, mają neutralną kolorystykę, a temperament młodego zespołu podkreślają soczyste kolory ściany i dodatki – każda strefa wydzielona jest innym kolorem. Rastrowe i odkryte sufity, posadzka mikrocementowa w kuchni oraz przeszklenia w czarnych profilach nadają industrialny charakter, a mocne akcenty kolorystyczne ożywiają przestrzeń. Całość wzbogacają elementy ze sklejki – ażury, meble – nadające jednocześnie przytulności. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów powstało świeże i funkcjonalne biuro, a charakter i energię miejsca idealnie dopełniła identyfikacja graficzna stworzona przez Admind.
Projekt identyfikacji we wnętrzu biura bazuje na typografii stanowiącej podstawę brandu Admind. Font Acumin Pro w wielu odmianach jest głównym elementem graficznym występującym w przestrzeni. Pomieszczenia w biurze nazwane są wybranymi fontami i odpowiadają znaczeniowo lub skojarzeniowo specyfice konkretnego pomieszczenia, np. kuchnia to Frutiger, sale konferencyjne to Futura i Baskerville, a przestrzeń przeznaczona do odpoczynku to Comic Sans. Przez całe biuro przewijają się potężne, namalowane odręcznie z pieczołowitością i poszanowaniem optycznych niuansów litery składające się na napis „Admind”. Są one wkomponowane w przestrzeń, a oprócz funkcji ozdobnej i dopełniającej wnętrze, pełnią również formę tablic, na których powiesić można moodboardy i inne materiały – litery są pokryte farbą magnesową.
„Wchodząc do biura spotykamy ciekawą przestrzeń, uzyskaną przez przełamania brył. Ściany tworzą interesującą konstrukcję, w którą wpisaliśmy typografię. Powstał ponad pięciometrowy mural – minimalistyczny, jednak przez swój rozmiar monumentalny. Bawimy się z układami typograficznymi wpisując je w bryłę wnętrza. Dzięki temu wciągamy odbiorcę w przygodę z Admind” – wyjaśnia Dominika Fedko-Wójs, Graphic Designer. Dodatkowo w różnych miejscach, np. nad poręczą na schodach znaleźć można humorystyczne, krótkie teksty („Trzymaj się!”, „Adventure Ahead”).


Różne podejście do przedstawienia treści staje się przyjemną zabawą dla odbiorcy. Jednocześnie pamiętamy, gdzie klarowność informacji musi być jednoznaczna, stąd w całym wnętrzu zaprojektowaliśmy mocne akcenty w postaci czerwonych pilarów, w kształcie kursora z logo Admind, przy każdym pomieszczeniu z opisem i ikoną prezentującą odpowiedni dział i miejsce. Dla właściwego zrozumienia tej obszernej przestrzeni biura powstała również mapa, czyli nawigacja z określeniem stref wypoczynku, cichych salek do pracy i innych.
Zespół Admind, specjaliści w dziedzinie brandingu, elementy interior signange oraz projekty aranżacji wnętrz przygotowują dla partnerów z całego świata na co dzień. Możliwość zaprojektowania własnej przestrzeni, która będzie sprzyjała pracy i kreatywności była przyjemnym wzywaniem.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły