Tam gdzie lubię. Niezwykły salon kosmetyczny w Gdańsku od pracowni BOSKO

Drugi salon kosmetyczny Tam, gdzie lubię to lokal o powierzchni 80 m2, znajdujący się w Gdańsku. Podobnie jak w pierwszym punkcie, ta niewielka przestrzeń mieści w sobie wiele funkcji. Dzięki otwartemu charakterowi tego wnętrza, jest ono przestronne i nie przytłacza.

Paleta barw w tym projekcie nawiązuje do projektu pierwszego salonu – nie zdecydowałyśmy się na bezpośrednie przeniesienie kolorów lecz na ich uzupełnienie, pamiętając o charakterze budynku, w jakim projektowałyśmy. Jasne szarości i biel zestawione są z odcieniami nude, odcieniami rudego oraz ze zdecydowanym odcieniem niebieskiego, kobaltu. Całość łączy geometria i naturalna zieleń roślin, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia.

Od wejścia wyraźnie widać recepcję, której forma odcina się na tle kobaltowej ściany. W niewielkiej poczekalni znajdują się krzesła, rośliny, ściana wykończona jest tynkiem strukturalnym, na którym znajdują się geometryczne kształty oraz neon – to zapowiedź tego, co klient będzie mógł zobaczyć w dalszej części wnętrza.

Wnętrze jest otwarte – po wejściu ukazuje się podest wykończony płytkami w odcieniu nude. Na nim znajdują się dwa stanowiska do pedicure, w drugiej części znajduje się miejsce do stylizacji brwi i makijażu. Ściany oraz sufit są w kolorze podestu, co wizualnie wydziela tę przestrzeń, geometryczne ozdoby na ścianach oraz rośliny uzupełniają kompozycję.


W ofercie salonu jest manicure – zajmuje centralne miejsce salonu i jest oddzielony od podestu zielenią. Uwagę zwraca ściana z luksferów, która wydziela jeden z gabinetów, przepuszczając światło dzienne do tej przestrzeni.

Gabinety są wydzielone i dają poczucie prywatności. Pomimo ich niewielkich rozmiarów, udało się zachować wrażenie przestronności. Jasne ściany urozmaicają kolorowe akcenty, które nawiązują do głównej części salonu.

O architektach :
Grupa BO/SKO została założona w Gdańsku w 2012 roku przez Darię BOlewicką i Darię SKOczylas. Obie projektantki są absolwentkami architektury wnętrz gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. “Projektujemy wnętrza, rzeczy i miejsca. Tworzymy projekty niebanalne i unikatowe, które wpisują się w kontekst. Stawiamy nacisk na proste rozwiązania i naturalne materiały, opieramy naszą estetykę na geometrii i kolorze.” – czytamy na stronie architektek z BO/SKO.

O projektach BO/SKO mogliście przeczytać w naszym serwisie między innymi przy okazji realizacji wnętrza apartamentu w Łodzi, w którym architektki podzieliły wnętrze na 4 niezależne mieszkania (przeczytasz TUTAJ). Pisaliśmy również o wnętrzu 68-metrowego mieszkania w Gdańsku, w którym króluje polski dizajn (przeczytasz TUTAJ).

źródło: https://bo-sko.pl/  / zdjęcia: Jakub Nanowski | perspektywa.net.pl 

Czytaj też: Wnętrza | Gdańsk | Polscy projektanci | Modernizm | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie