Tania fotowoltaika? Sprawdź aktualne dofinansowania do fotowoltaiki

Zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej i produkcją prądu z energii słonecznej? Chcesz osiągnąć maksymalną niezależność energetyczną i płacić niższe rachunki za prąd? Zobacz, jakie korzyści pozwala osiągnąć fotowoltaika i sprawdź aktualne sposoby finansowania lub dofinansowania, przewidziane dla takiej inwestycji.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Zainteresowanych montażem fotowoltaiki jest coraz więcej osób. Mimo że koszty montażu są stosunkowo wysokie, koszty eksploatacji zaś – niskie i zerowe. Czy fotowoltaika się opłaca? To zależy – na rentowność instalacji paneli słonecznych wskazują bowiem:

wydajność systemu. Decydując się na fotowoltaikę, warto wybrać dobre jakościowo komponenty.  Wyprodukują one więcej prądu i wykażą się niezawodnością. System o dobrej konstrukcji powinien bowiem służyć przez co najmniej 30 lat.

ceny prądu. Im obowiązujące za energię elektryczną stawki są wyższe, tym opłacalność produkcji prądu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) bardziej opłacalna.

poziom autokonsumpcji. Mimo że większość wyprodukowanej energii dla gospodarstw domowych jest zużywana od razu, decydując się na instalację fotowoltaiczną, warto zainwestować w domowy magazyn energii.

koszty instalacji i dostępne sposoby finansowania i dofinansowania do fotowoltaiki. Im niższy koszt instalacji paneli słonecznych, tym krótszy okres zwrotu inwestycji. Nie oznacza to konieczności rezygnacji z dobrych jakościowo komponentów. Jeśli chcesz obniżyć koszty związane z zakupem i montażem instalacji fotowoltaiki, sprawdź aktualną ofertę kredytów i dotacji, proponowaną np. przez TAURON.

Instalacje fotowoltaiczne z kredytem i nie tylko

Dofinansowanie do fotowoltaiki to prosty sposób na obniżenie kosztów związanych z instalacją paneli słonecznych. Współpracując z TAURONEM możesz skorzystać z kilku form wsparcia, m.in. kredytów. Dostępność innowacyjnej technologii zwiększają:

ekoraty RRSO 0%. Forma finansowania nie wymaga wniesienia wpłaty własnej i umożliwia sfinansowanie zakupu fotowoltaiki kredytem bez odsetek i prowizji z oferty TAURONA, z jednoczesną możliwością miesięcznego odroczenia płatności pierwszej raty;

ekoraty RRSO 9,38%. Kredyt pozyskany na zakup instalacji fotowoltaicznej może być rozłożony na 12 lat, a jego otrzymanie nie wymaga wniesienia wpłaty własnej. Jednocześnie zyskujesz możliwość miesięcznego odroczenia płatności pierwszej raty.

Program Mój Prąd 4.0. W ramach programu Mój Prąd 4.0 możesz otrzymać maksymalną dotację w wysokości 20 500 zł dla nowych instalacji fotowoltaicznych, połączonych z:

– magazynami ciepła,

– magazynami energii elektrycznej,

– systemami inteligentnego zarządzania energią.

Lub:

– dotacja do 5 000 zł dla nowych instalacji fotowoltaicznych,

– dotacja do 20 000 zł dla istniejących instalacji fotowoltaicznych.

Warto pamiętać, że dotację otrzymana w ramach programu Mój Prąd 4.0 można łączyć z przysługującą ulgą termomodernizacyjną.

Program „Czyste powietrze”. Program oferuje wiele możliwości, w tym m.in. instalację odnawialnych źródeł energii (fotowoltaiki). Wsparcie jest udzielane w formie dotacji, dotacji z przeznaczeniem na częściową spłatę kredytu lub pożyczki dla gmin.

Więcej informacji o fotowoltaice od TAURONA znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika.

Sprawdź nasze pozostałe oferty:

Więcej informacji o pompie ciepła od TAURONA znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/ogrzewanie/pompa-ciepla.

Więcej informacji o dofinansowaniach do fotowoltaiki znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika/finansowanie-i-dofinansowania.

Więcej informacji o magazynach energii od TAURONA znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/magazyn-energii.

Więcej informacji o klimatyzacji dla domu od TAURONA znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/klimatyzacja.

Artykuł sponsorowany

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły