Taras widokowy w centrum Łodzi

Taras widokowy w centrum Łodzi. Powstał w Centrum Nauki i Techniki!

Taras widokowy w centrum Łodzi pozwala na obejrzenie panoramy Łodzi z wysokości 40 metrów. Nietypowa platforma widokowa powstała na dawnej chłodni kominowej znajdującej się na terenie Centrum Nauki i Techniki EC1.

Zobacz Manhattan, Nowe Centrum Łodzi, Widzew – a przy odrobinie szczęścia nawet Bełchatów! Z tarasu widokowego mogą korzystać wszyscy goście Centrum Nauki i Techniki EC1.

Jeżeli pogoda jest odpowiednia, na taras można wejść ślimakiem lub wjechać windą, wystarczy mieć bilet wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1. Taras widokowy jest czynny od wtorku do piątku w godz. 10:00–18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00–19:00.


JAK SKORZYSTAĆ Z TARASU? 

  1. Skieruj się na 5. piętro w głównej klatce schodowej Centrum. Możesz tam dojechać jedną z podwójnych wind. Na 5. piętrze zobaczysz przeszklony korytarz.
  2. Idąc korytarzem po lewej stronie, znajdziesz wyjście na pochylnię biegnącą we wnętrzu chłodni kominowej. Po kilku minutach spaceru – sześć okrążeń – otworzy się wspaniały widok na Łódź. Idąc tą drogą, przy okazji zobaczysz strukturę tej niesamowitej konstrukcji oraz Wahadło Foucaulta.
  3. Alternatywnie można skorzystać z kolejnej windy – znajdziesz ją w tym samym przeszklonym korytarzu, nieco dalej, obok strefy „Człowiek w Kosmosie”. Ta winda obsługuje tylko jeden odcinek: ze strefy na taras widokowy i z powrotem.

Łódź zmienia się w ostatnich latach niemal na każdej płaszczyźnie. Przypominamy wybrane publikacje, które mogą Was zainteresować: 

W CENTRUM ŁODZI ZBUDUJĄ AŻUROWĄ KAMIENICĘ. JEDYNĄ TAKĄ W POLSCE
BIUROWIEC CENTRAL W ŁODZI BĘDZIE PRZEBUDOWANY
RUSZA PRZEBUDOWA PLACU WOLNOŚCI W ŁODZI. ZAMIAST BETONU – ZIELEŃ!
RUSZA PRZEBUDOWA PLACU WOLNOŚCI W ŁODZI. ZAMIAST BETONU – ZIELEŃ!
ŁÓDŹ: DAWNY WIEŻOWIEC GAZOWNI ZMIENI SIĘ W BUDYNEK MIESZKALNY
REMONT KAMIENICY W ŁODZI. SECESYJNA PERŁA ODZYSKA BLASK!

Czytaj też: Ciekawostki | Łódź | Wieżowiec | Elewacja |whiteMAD na Instagramie| Zabytek | Historia | Muzeum

 

źródło: Taras widokowy w centrum Łodzi /  uml.lodz.pl 
zdjecia: Taras widokowy w centrum Łodzi / uml.lodz.pl 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły