Hadaki

Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie. Rusza nowa edycja!

Targi Rzeczy Ładnych to największe wrześniowe targi designu w Polsce. Aż 200 wystawców, nowy design i współczesne polskie plakaty – to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI! Najnowsza edycja będzie obfitowała w wydarzenia towarzyszące, wśród nich: spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, wystawy “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA” – pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form Uniwersytetu SWPS, oraz HAKOBO “ NADMORSKIE SUWENIRY”

Wrześniowy weekend z TRŁ zapowiada się NIE-SA-MO-WICIE. Lista wystawców wygląda imponująco i przyciąga nazwami świetnych marek i nazwiskami wspaniałych ilustratorek i ilustratorów! Rozgrzejemy designerską Warszawę do czerwoności! – zapowiadają organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski. W tym roku święto nowego designu i plakatu będzie wyjątkowe – w czasach ekonomicznej niepewności jeszcze bardziej potrzebujemy lokalnych produktów świetnej jakości i wsparcia dla autorskich marek. I właśnie takie będą Targi Rzeczy Ładnych – lokalne i jakościowe, ale też jak zawsze inspirujące i tętniące nowymi pomysłami – dodają.

TRŁ PRINT! – słynny “Rosyjski Niedźwiedź” na żywo!

Podwójna edycja TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! to unikalne połączenie najnowszego polskiego designu, pełne premier i nowości, z najlepszą selekcją współczesnego polskiego plakatu od najważniejszych ilustratorek i ilustratorów. Co roku to otwarcie targowego sezonu w Polsce przyciąga prawie 10 tys. gości szukających inspiracji, lokalnych projektów, nowych marek i wyjątkowych plakatów sygnowanych autorskimi podpisami. Już wiemy, że w EXPO XXI swoje stoiska zaprezentują m.in. Paweł Jońca, twórca najsłynniejszego plakatu komentującego wojnę na Ukrainie “Russian Bear” z czerwonym niedźwiedziem nadeptującym na klocek Lego w żółto-niebieskich barwach oraz Bartosz Kosowski, prawdopodobnie najbardziej nagradzany polski ilustrator nowego pokolenia na świecie. W sumie zobaczymy kilkadziesiąt topowych twórczyń i twórców i setki unikalnych plakatów i ilustracji.

TRŁ FRESH! – nowa polska ceramika zachwyca!

Ozdobą TRŁ FRESH! będzie bijąca rekordy popularności współczesna polska ceramika i porcelana. To jedyna okazja w Polsce, żeby w jednym miejscu zobaczyć i kupić fantastyczne projekty od najciekawszych pracowni, ceramiczek i ceramików. Oprócz uwielbianych przez publiczność TRŁ marek, takich jak Hadaki, Wesky Studio, Révolte, Czynie Ceramics, Spiek Ceramiczny, czy Zakwas Studio, na targach pokażą się liczni debiutanci: np: Human Nature Studio, TOSKAcermica, czy Sylwia Szyrszeń-Jakierska. TRŁ FRESH! to także dziesiątki stoisk z MEBLAMI, TEKSTYLIAMI, ROŚLINAMI, KSIĄŻKAMI DLA DZIECI, AKCESORIAMI, BIŻUTERIĄ i niezwykle różnorodna strefa WELLNESS, która – jesteśmy pewni – zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta wszystkich szukających oryginalnych i naturalnych produktów.

WYSTAWY: “SZPUNAR.” i “NADMORSKIE SUWENIRY”

Ozdobą wrześniowego weekendu z TRŁ będą cztery unikatowe, premierowe wystawy! Po pierwsze – “SZPUNAR.” – jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych projektantów mebli w Polsce w Polsce specjalnie na Targi Rzeczy Ładnych przygotował spektakularną prezentację swoich malarskich projektów. Obrazy Nikodema Szpunara to fenomen ostatnich miesięcy – wyraziste, niezwykle plastyczne i ekspresyjne, malowane jednym pociągnięciem kształty, zachwycają formami i przebojowością. Są tak plastyczne, że aż trudno uwierzyć, że powstały jednym ruchem, jednym gestem i nie są tworem komputerowych eksperymentów. Są autorskie i wyraziste, oszałamiają kolorami, gradientami, cieniami. Te  kształty układają się w spektakularną wizualną symfonię. Czerpią z malarskiej tradycji, a jednocześnie są wybitnie  współczesne. Bawią się z nami, nie pozwalają oderwać wzroku, zachęcają do szukania fałszywych nut. I to jest ich niezwykła siła – nieprzewidywalność i nieperfekcyjność. Te formy i kolory zdają się żyć własnym życiem. Mienią się odcieniami zieleni, różu czy brązów. A jednocześnie są wspaniale zaprojektowane i wypracowane.Podczas TRŁ wszystkie pokazane dzieła będzie można kupić – także unikalne, 10-metrowe(!) szarfy malowane ręcznie specjalnie na to wydarzenie.

Hadaki

Tegoroczna edycja Targów Rzeczy Ładnych to pierwsza odsłona współpracy TRŁ ze School of Form Uniwersytetu SWPS.  W hali EXPO XXI będzie miała premierę wystawa szykowana na Vienna Design Week. To “HACK THE PROCESS” – efekt eksperymentów studentów School of Form, którzy za zadanie dostali stworzenie porcelanowych misek w sposób kwestionujący niezmienny od 200 lat sposób ich wytwarzania. Efekt?  Miski cieńsze od najcieńszej chińskiej porcelany, porowate i zatrzymujące wodę, strukturalne i przypominające makaron, wreszcie stopione jak pozostałości po wybuchu wulkanu. Efekty tego fascynującego pojedynku człowieka (i robota!) z materią będzie można zobaczyć tylko na TRŁ FRESH! x PRINT! Druga wystawą przygotowaną przez School of Form Uniwersytetu SWPS jest “PAGED. SKLEJKA”. Zobaczycie na niej przedmioty, które studenci SWPS stworzyli z przemysłowych odpadów produkcji sklejki. Czy udało im się wykorzystać niechciane materiały i stworzyć z nich nowe, praktyczne meble? Efekty do zobaczenia już 2-4 września!

Po raz pierwszy w Warszawie, po raz pierwszy na Targach Rzeczy Ładnych będzie można zobaczyć także HAKOBO i jego “NADMORSKIE SUWENIRY”! Hakobo – czyli Jakub Stępień to świetny łódzki projektant graficzny, wykładowca ASP, jeden z 50 najważniejszych plakacistów na świecie wg książki „New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century” Johna Fostera. Współpracował z NOSPR, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, Instytut Adama Mickiewicza,  Muzeum Plakatu w Wilanowie. Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Łódź Design Festival czy Netflix.

Jeśli na TRŁ przyjedziecie prosto z wakacji nad morzem, to jesteście w temacie. Nieważne gdzie byliście – nad Bałtykiem, czy nad Adriatykiem – nadmorskie kurorty to morderczy slalom między stoiskami z wakacyjnymi pamiątkami made in China. Z każdej strony atakują plastikowe muszelki, plażowe gadżety, reprodukowane hurtowo krajobrazy, magnesiki i żarty z wąsem. Czy może być inaczej? NADMORSKIE SUWENIRY to graficzna odpowiedź, to wizualna odsiecz! To nadmorskie symbole i skojarzenia w nowym wydaniu. To cała kolekcja nadmorskich pamiątek, które zachwycają prostotą, smakiem, pomysłowością. To jakby całkowicie nowy branding Bałtyku! Będą plakaty, będą koszulki, będą kubki – po prostu cały nadmorski kramik z suwenirami, które naprawdę fajnie mieć w domach. Wszystko do kupienia, wszystko jakby wyjęte z TRŁ!

Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów www.targirzeczyladnych.pl i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych. Wstęp na wydarzenie jest płatny – bilet kosztuje 10 zł.

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 9 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Warszawa | Wydarzenia | Sztuka | Ceramika | Wystawa | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły