Targi Sztuki Dostępnej w Warszawie. Za nami druga edycja wydarzenia [RELACJA]

Jesienna edycja Targów Sztuki Dostępnej w Warszawie odbyła się w weekend 16-17 listopada. Po raz kolejny okazało się, że Polacy lubią kupować dzieła sztuki i chcą się nią otaczać. Muszą mieć jednak do tego odpowiednie warunki.

Do budynku „BABKA do wynajęcia” przy ul. Młocińskiej 5/7 w Warszawie już po raz drugi w tym roku przybyli liczni amatorzy sztuki współczesnej. Tysiące osób zainteresowanych kupowaniem dzieł sztuki, zgromadzonych w jednym miejscu i czasie – to nieczęste zjawisko w naszym kraju.  W ostatnią sobotę i niedzielę kupiono i zapakowano kilkaset dzieł sztuki, a wszystko to w atmosferze radosnego „święta sztuki”.

W porównaniu z pierwszą, druga edycja Targów zorganizowana została z większym rozmachem. W wydarzeniu wzięło udział 125 wystawców. Byli wśród nich zarówno artyści prezentujący swoje prace indywidualnie, jak i galerie. Goście mogli wybierać spośród tysięcy obiektów artystycznych wykonanych w różnych technikach – od malarstwa poprzez rysunek, grafikę warsztatową, aż po fotografię artystyczną i rzeźbę. Aby pomieścić tak wielką liczbę dzieł sztuki, konieczne było powiększenie powierzchni ekspozycyjnej. Dlatego do kultowej „Babki” dobudowano dwa w pełni wyposażone pawilony namiotowe, każdy o powierzchni 200 m kw.

Ważnym miejscem na mapie wydarzenia była Strefa Chilloutu Allegro. W wygodnie zaaranżowanej przestrzeni goście mogli zrelaksować się przy kieliszku wina. Firma Allegro była Mecenasem drugiej edycji Targów Sztuki Dostępnej, a przez tydzień poprzedzający Targi na stronie https://allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonera trwała specjalna aukcja pod patronatem Targów Sztuki Dostępnej. 


Wielkim powodzeniem cieszyły się też odbywające się przez obydwa dni Targów wykłady, spotkania z artystami i dyskusje eksperckie na wszelkie tematy związane ze sztuką współczesną. Każdy z odwiedzających Targi mógł również porozmawiać z właścicielami galerii i artystami na ich stoiskach. Taka możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcami to, zdaniem gości, ogromna zaleta i wartość wydarzenia. Wystawcy zwracają natomiast uwagę na fakt, że Targi poszerzają znacznie krąg odbiorców sztuki. Wiele osób po raz pierwszy w życiu kupiło oryginalną pracę artysty.

Organizatorki Targów Sztuki Dostępnej już zapowiadają kolejną edycję późną wiosną (przełom maja i czerwca). Dokładny termin i lokalizacja zostaną podane na początku 2020 roku.

Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

materiały prasowe