Targi WZORY. Zakochaj się w polskim dizajnie razem z whiteMAD!

Wiosna zagląda do okien, dając sygnał, że nadszedł czas na zmiany – nie tylko w samopoczuciu, ale także w otoczeniu. Najbliższe miesiące to też czas wyjątkowych  imprez, które pomogą najbardziej wybrednym projektantom zaciszy własnych domostw, na spotkanie z gustem, stylem i oryginalnymi trendami.

 

Pokochaj polski design
Polscy designerzy zajmują coraz wyższą pozycję w Europie wśród twórców mebli, oświetlenia i akcesoriów do domu i ogrodu. To zasługa doskonałych wzorców, kontynuowania bogatej tradycji polskiego wzornictwa i mody na polski design. Skoro wszyscy go kochają, czas zaprosić go do naszych domów. Zwłaszcza, jeśli wcześniej nie było okazji. Miejscem prezentacji polskich marek projektowych są Targi Designu „Wzory”. Ta cykliczna impreza, odbywająca się w tym roku 27 i 28.04 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie. 

Na Wzorach znajdziecie rośliny, meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria – słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie, wygodnie i stylowo. Nie zabraknie także fantastycznych roślin – na parapet, na balkon i do mini ogródków, a także – odlotowe doniczki, systemy i lasy w szkle. Kto szuka inspiracji tego typu z pewności powinien odwiedzić stoisko Vaczor – mistrza w łączeniu małych form, minimalizmu z efektownością. 


A może nowy fotel w starym stylu?
Gdybyśmy mieli apetyt na więcej niż na dodatki, warto przyjrzeć się unikatowym meblom zaprojektowanych przez Polaków i wykonanych przez polskich rzemieślników. Klasykę designu w nowej odsłonie oraz dodatki do wnętrz w ponadczasowym stylu zaprezentuje HS Studio. Meble tej marki to dowód na to, że łączenie tradycji i nowoczesności to wciąż doskonały pomysł, jeśli chodzi o wnętrza oraz na to, że drugie życie przedmiotom klasyków designu można nadać poprzez szacunek do znakomitego wzornictwa i zamiłowania do kolorów. Jeśli wolicie zaś bardziej minimalistyczny i oszczędny styl zapoznajcie się z marką NUDO design. 

Oddech natury…

Wiosenny dom może przypominać fragment parku czy nawet las, osadzony w polskiej tradycji. Da się to osiągnąć za sprawą starannie dobranych dodatków, jak na przykład ptaków projektu Marcina Skalskiego, inspirowanych dekoracyjnymi motywami sztuki ludowej. Tego sezonu wśród akcesoriów do domu i ogrodu króluje ceramika – oczywiście w nowoczesnym wydaniu. Na uwagę zasługuje tu marka Fusku, skupiająca się na zdobieniu porcelany w minimalistyczne, autorskie wzory, inspirowane między innymi kobiecym ciałem.

…i szczypta egzotyki
Polski design ewoluuje, zaskakując inspiracjami i wzorcami. Co byście pomyśleli, gdyby w Waszych wnętrzach stworzonych za sprawą oryginalnych pomysłów rodzimych projektantów pojawiły się motywy egzotyczne, np. z rodowodem afrykańskim. Bamayo tworzy produkty (ubrania, obrusy…) z naturalnie farbowanych tkanin kupionych bezpośrednio od kobiet z Azji i Afryki. Wybierając ich produkty, czynimy świat lepszym, ponieważ wspieramy lokalne rzemiosło w krajach dotkniętych biedą. W ten sposób, dekorując dom na wiosnę, możemy go wyposażyć nie tylko w niecodzienne wzornictwo, ale także tchnąć w nie dobrą energię. 

WZORY na wiosnę 2019

FB:https://www.facebook.com/events/2149694271751766/?event_time_id=2149694275085099

http://wzorytargi.pl/
27-28 kwietnia
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25
Warszawa
godziny wydarzenia 11-19
wstęp wolny 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły