Nimb, fot. Ernest Wińczyk

Technologia i sztuka. Instalacja NIMB efektem współpracy Ciarko Design i Górnej Półki

Ten mariaż technologii i nowoczesnego designu zyskał nieoczywiste oblicze. Marki Ciarko Design oraz Górna Półka nawiązały współpracę, tworząc tajemniczą „Szkatułkę”. Projekt NIMB jest próbą odpowiedzi na pytanie: „Czy rozpoznasz kształty w pomieszczeniu świetlnych refleksów i cieni?”.

Współpracę Ciarko Design i Górnej Półki celebrowano podczas uroczystego wieczoru w Warszawie. W restauracji Pod Gigantami zorganizowano kolację, która zbiegła się z rozpoczęciem targów Warsaw Home. Kolacja była okazją do spotkania architektów, projektantów i przedstawicieli kreatywnych branż, którzy mogli wymieniać doświadczenia i rozmawiać o nowinkach produktowych gospodarzy wieczoru.

Efektem współpracy Ciarko Design i Górnej Półki jest NIMB, artystyczna instalacja świetlna, której celem jest rozświetlenie przestrzeni i pobudzenie wyobraźni w aranżacjach domowych i komercyjnych. Początkowo „Szkatułka” była zamknięta i nikt z gości wieczoru nie wiedział, co kryje się w środku. Poczucie tajemniczości budowała lustrzana blacha, która znajduje się na wszystkich ścianach instalacji.

NIMB, fot. Ernest Wińczyk

Po otwarciu skrzydeł drzwi, goście dostrzegli neonową konstrukcję, która przedstawia połączenie form meblowych z okapami. Wrażenie głębi potęgują lustrzane ściany wewnątrz, które powodują unikalny efekt nieskończonego odbicia. Co ciekawe, „Szkatułkę” zaprojektowano w taki sposób, by goście mogli wejść do środka, i stać się częścią tej niezwykłej gry świateł i nieskończoności, mogąc obejść świetlną iluminację dookoła.

NIMB, fot. Ernest Wińczyk
Szkatułka NIMB pozwala gościom wejść do środka, fot. redakcja whiteMAD

Okazję do rozmów podczas wydarzenia dostarczyły też targi Warsaw Home, gdzie zarówno Ciarko Design jak i Górna Półka zaprezentowały nowości w swoich ofertach. Na stoisku Ciarko Design zaprezentowano między innymi okapy ICON oraz FLUO. Te pierwsze powstały z inspiracji totemami. Ich modułowa konstrukcja umożliwia łączenie różnych części, co umożliwia idealne dopasowanie wyglądu okapu do estetyki wnętrza. Okapy FLUO również składają się z kilku elementów, ale ich wygląd opiera się na kontrastujących płaszczyznach. Gładka i minimalistyczna tuba łączy się z miękko zaokrąglonym dolnym elementem. Plastyczność kolekcji i możliwość dopasowania elementów jest gratką dla architektów i projektantów wnętrz, którzy mogą dopracować swoje projekty w najdrobniejszym detalu. Kolekcje ICON i FLUO łamią schematy w myśleniu o okapach kuchennych i udowadniają, że nawet urządzenia kuchenne mogą być jak dzieła sztuki.

Natomiast Górna Półka zaprezentowała bestsellerowe produkty, nowy branding, ramy do telewizora The Frame – efekt współpracy z Samsung Polska, świeżą ofertę fornirów oraz nowe akcesoria: od luster, koców i tac po wazony, a także stoły, krzesła i fotele.

źródło: Ciarko Design, Górna Półka

Czytaj też: Technologia | Sztuka | Polecane | Wydarzenia | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowany we współpracy z Ciarko Design i Górną Półką.