TEDxWarsaw 2018. Wkrótce start najbardziej inspirującego wydarzenia

Daj się zaprosić do świata naukowców, ludzi kultury, działaczy społecznych, wolontariuszy i wynalazców. Kolejne spotkanie w ramach 9. już edycji TEDxWarsaw odbędzie się 22 marca w Warszawie. Rejestracja trwa!

Życie zmusza nas dziś do ciągłego redefiniowania naszego miejsca, a także tego, co łączy nas z innymi kobietami i mężczyznami. Nadchodząca edycja TEDxWarsaw odbędzie się pod bardzo aktualnym ostatnio w dyskusji publicznej tematem: Men & Women.

W każdej dziedzinie, od biznesu po zdrowie, przez politykę i sztukę, burzymy i wyznaczamy nowe granice nas samych, naszego ja, naszej osobowości i podejmowanych przez nas działań. Jednak liczba pytań nieprzerwanie przeważa nad liczbą odpowiedzi. Już za miesiąc postaramy się to zmienić i zaprosimy Was do świata, w którym otwarta dyskusja od zawsze zajmowała pierwsze miejsce. Świata naukowców, ludzi kultury, działaczy społecznych, wolontariuszy i wynalazców, którzy na TEDxWarsaw będą poruszać m.in. takie zagadnienia jak; zdrowie, projektowanie interakcji, mobilność, ekonomia behawioralna, seksualność czy architektura.

Jeśli i Wy chcielibyście znaleźć się tego dnia w gronie inspirujących osobowości to nie czekajcie dłużej! Aby wziąć udział w konferencji TEDxWarsaw 2018 wystarczy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.
http://tedxwarsaw.org/event/tedxwarsaw-2018/

Mimo że na nazwiska wszystkich tegorocznych mówców musimy jeszcze trochę poczekać, to już teraz organizatorzy przygotowali dwie niespodzianki.

22 marca na scenie TEDxWarsaw wystąpi polska naukowiec, lekarz weterynarii i specjalistka onkologii eksperymentalnej, profesor nadzwyczajny na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Magdalena Król.

Magdalena Król zajmuje się onkologią eksperymentalną, szczególnie fascynują ją terapie komórkowe i wpływ układu immunologicznego na powstawanie przerzutów nowotworowych. Jest laureatką nagrody naukowej tygodnika „Polityka” (2013)[5] oraz zwyciężczynią plebiscytu „Polacy z werwą” w kategorii nauka (2014). Otrzymała m.in. stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców, stypendium Pfizer Animal Health, stypendium habilitacyjne L’Oreal oraz nagrodę Unesco dla kobiet. Poza tym za swoje publikacje otrzymywała wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych. W 2016 na swoje badania otrzymała wart 1,4 mln euro prestiżowy Starting Grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

Kolejnym gościem, który podzieli się z Wami swoimi pasjami będzie Wiesław Bartkowski.

Projektant interakcji i badacz systemów złożonych, który specjalizuje się w prowadzeniu badań i realizacji projektów na pograniczu informatyki, nauk społecznych i designu. Jest twórcą pionierskich na polskim rynku edukacyjnym programów kształcenia łączących informatykę z naukami humanistycznymi i twórczym wykorzystaniem technologii. Na Uniwersytecie SWPS stworzył specjalność Projektowanie interakcji człowiek–technologia. Należy do kadry School of Form, w której pokazuje przyszłym projektantom nowy rodzaj tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką. Jest także współtwórcą i kierownikiem pierwszych w Polsce studiów podyplomowych CreativeCoding.pl.

Jego wizualizacje naukowe i instalacje interaktywne prezentowane były m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej, Galerii BOZAR i Teatrze Nowym. Współpracował z Florida Atlantic University, Ammerman Center for Art and Technology w Connecticut, Institute for Scientific Interchange Foundation Torino, Columbia University oraz Instytutem Podstaw Informatyki PAN.

Nazwiska kolejnych zaproszonych gości poznamy już niebawem, dlatego nie zapomnijcie dołączyć do oficjalnego wydarzenia TEDxWarsaw 2018 na Facebooku.

Podczas zeszłorocznej edycji konferencji swoimi pasjami i inspiracjami dzielili się m.in. takie osobistości jak; Olga Kozierowska (Sukces Pisany Szminką), Zbyszek Pawlak, Oskar Skibski, Marta Bradshaw czy Adam Wiśniewski. Konferencję umilił słuchaczom mini koncert zespołu Jazzpospolita.

Nieprzekonani niech posłuchają, jak Olga Kozierowska podeszła do tematu kryzysu, który pojawia się w życiu każdego z nas. Rozmowa o tym, że nie musi być on wrogiem, a przyjacielem podbiła serca nie tylko słuchaczy, ale również internatów oglądających wydarzenie za pośrednictwem transmisji na żywo TUTAJ.

Do zobaczenia na TEDxWArsaw 2018 – Men & Women.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły