Telewizor to koszmar architekta? Bzdura! Ten model pasuje do każdego wnętrza

W pracy architekta wnętrz częstym problemem jest wyłączony telewizor, którego lustro czarnego ekranu może zepsuć cały efekt. Na szczęście w sprzedaży dostępne są modele, które sprawiają, że ten problem znika.

Dobry architekt poradzi sobie w każdej sytuacji. Wyzwaniem jest jednak takie zaprojektowanie strefy dziennej, w której telewizor nie będzie odgrywał głównej roli. Można oczywiście próbować go zasłonić przesuwaną ścianą, umieścić na ażurowym tle lub obudować półkami. Są to jednak półśrodki, dzięki którym można jedynie zamaskować kłopotliwy gadżet. Koszmar architektów zniknął, kiedy na rynku zaczęły pojawiać się coraz mniejsze, wręcz minimalistyczne urządzenia.

Doskonałym przykładem jest tutaj telewizor The Frame marki Samsung. Designerzy firmy zaprojektowali urządzenie, które wyglądem przypomina ramę obrazu. Do wyboru są opcjonalne wymienne ramki dostępne w czterech kolorach – czarnym, białym, jasnego drewna oraz ciemnego drewna. Producent przygotował specjalny Uchwyt Przylegający, dzięki któremu można łatwo zamontować urządzenie na ścianie – konstrukcja uchwytu sprawia, że telewizor jeszcze bardziej przypomina wiszący na ścianie obraz. Kabel? Również na ten problem jest odpowiedź – Jeden Prawie Niewidoczny Przewód pomoże uporządkować przestrzeń wokół ekranu.

Jednak nie sama otoczka ma tutaj znaczenie – należy jeszcze zwrócić uwagę na to, co widać na ekranie. Telewizor The Frame otworzył domowe wnętrze na sztukę i jako pełnoprawny Smart TV umożliwia dostęp do specjalnej aplikacji Art Store. To platforma powstała dla użytkowników telewizora The Frame, która umożliwia dostęp do dzieł artystów i fotografów z całego świata, rekomendowanych przez zawodowych kuratorów. Oficjalną kuratorką sklepu Art Store i światowej sławy doradcą artystycznym jest Elise Van Middelem. W zakresie jej obowiązków leży m.in. wyszukiwanie i rekomendowanie artystów, kontakt z partnerami, wybieranie konkretnych dzieł sztuki i definiowanie kluczowych kategorii.

Ale jak to działa? Wystarczy skorzystać z funkcji Tryb Sztuka, dzięki której po zakończeniu oglądania filmu, ekran telewizora może stać się galerią wyświetlającą dzieła impresjonistów, malarstwo holenderskie czy też prace wybitnych fotografów. Zasoby dostępnych zdjęć i obrazów są ogromne. Urządzając wymarzony salon zyskujemy pewność, że przestrzeń zyska wyjątkowy charakter.


 

Masz mało miejsca na zieleń? Telewizor The Frame pomoże i w tym! Tegoroczne ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa sprawiły, że kuratorzy postanowili umożliwić użytkownikom obcowanie z przyrodą w ich własnych domach. Na tym pomyśle została oparta główna idea stworzenia kolekcji o nazwie Biofilia. Samsung zebrał tam dzieła, ukazujące piękno natury, takie jak kwiaty wiosną czy morze latem.

Telewizor The Frame od Samsung posiada rozdzielczość 4K i technologię Quantum Dot, która zapewnia 100% natężenie kolorów i doskonale odwzorowuje szczegóły. Aby wyświetlane dzieło sztuki wyglądało naturalnie, telewizor dostosowuje jasność ekranu do otoczenia. Wbudowana funkcja pozwala też automatycznie wyłączyć ekran, jeśli na przykład przez 20 minut telewizor nie wykryje żadnego ruchu w salonie. Telewizor The Frame nie powoduje ograniczeń. Jest wręcz przeciwnie! Dzięki niemu praca architekta daje więcej możliwości i stwarza szansę, by wykorzystać go w kreatywny sposób.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Technologia | Sztuka | Architekt | Wnętrza

Tekst powstał we współpracy z firma Samsung, źródło: materiały prasowe Samsung