Tequila od Tesli

Tequila od Tesli. Elon Musk nadał butelce kształt pioruna! 

Tequila od Tesli była zapowiadana już kilka lat temu, jednak wtedy nikt w to nie uwierzył. Nic w tym dziwnego. Ekscentryczny miliarder Elon Musk, który znany jest ze swojego poczucia humoru, zapowiedział powstanie trunku 1 kwietnia 2018 roku, czyli w Prima Aprilis. Większość uznała to za primaaprilisowy żart. Okazuje się, że Musk nie blefował!

Tequila od Tesli jest już dostępna w sprzedaży za cenę 250 dolarów, czyli biorąc pod uwagę bieżący kurs ( z 9 listopada 2020 roku) za butelkę trzeba zapłacić niecałe 1000 złotych. Co ciekawe, teguila od Tesli zapowiedziana została już ponad 2 lata temu, 1 kwietnia 2018 roku. Ze wspomnianych wcześniej powodów nikt w to nie uwierzył. Musk postanowił jednak zażartować z własnego żartu i 6 miesięcy po zapowiedzi postanowił zastrzeż znak towarowy trunku, którego oficjalna nazwa brzmiała wówczas Teslaquila, a także kształt butelki. Ostatecznie trunek nazwano Tesla Tequila, czyli po prostu Tequila od Tesli.


To, co równie ciekawe to kształt butelki. Alkohol od Tesli będzie opakowany w ręcznie dmuchany szklany piorun, który ma przypominać o zelektryfikowanym rodowodzie marki. Szklana butelka oparta zostanie na stalowej nóżce, która może kojarzyć się ze stacją dokującą, lub słynnymi rakietami kosmicznymi firmy SpaceX, która również należy do Elona Muska.

Według opisu dostępnego na stronie internetowej, tequila od Tesli to najwyżej jakości trunek, który dojrzewał w dębowych beczkach na terenie Francji przez 15 miesięcy. W trunku wyczuć można suszone owoce, nutkę wanilii, a także cynamon i pieprz.

O Elonie Musku pisaliśmy już niejednokrotnie. Ekscentryczny amerykański miliarder, twórca systemu płatności PayPal, firmy motoryzacyjnej Tesla, a także potężnej firmy produkującej rakiety kosmiczne SpaceX uwielbia zaskakiwać, a jego poczucie humoru z pewnością przejdzie do historii. Warto przypomnieć samochody Cybertruck, które inspirowane były polską grą Cyberpunk (przeczytaj TUTAJ), a także pierwszy podziemny tunelw , którym pojadą wyłącznie autonomiczne samochodu (przeczytaj TUTAJ). 

Czytaj też: Ciekawostki | Stany Zjednoczone | Opakowania | Naczynia | Motoryzacja

źródło: https://www.tesla.com/pl_pl/?redirect=no