Teren zielony przy ul. Kunickiego we Wrocławiu zostanie zrewitalizowany!

Teren zielony przy ul. Kunickiego we Wrocławiu już niedługo zostanie poddany rewitalizacji w ramach wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaniedbany obecnie teren znajdujący się w Muchoborze Wielkiem we Wrocławiu już niedługo ma zmienić się w zieloną przestrzeń rekreacyjną. Jak podkreślają władze, celem jest zachowanie jak najbardziej naturalnego charakteru tego miejsca. 

Teren zieleni przy ul. Kunickiego we wrocławskim Muchoborze Wielkim wkrótce bardzo się zmieni i stanie się w pełni dostępny dla mieszkańców. Prace, polegające m.in. na wykonaniu ścieżek, oświetlenia i małej architektury, mają zostać wykonane jeszcze w 2023 roku. Zobaczcie, jak obecnie wygląda ten teren a jak pięknie będzie już niedługo!

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu ogłosił postępowanie na urządzenie przestrzeni rekreacyjnej z wykorzystaniem naturalnych walorów obszaru przy ul. Kunickiego. Na razie posprzątano teren. A dalsze plany? Są ambitne! W tym miejscu ma powstać przestrzeń przyjazna dla mieszkańców. Będą ścieżki – dojście do centralnej polany oraz główny ciąg pieszy łączący ul. Kunickiego z placem zabaw od strony ul. Karpackiej.


Na końcu centralnej alejki powstanie plac zabaw. Do tego oświetlenie, mała architektura (w tym m.in. ławki, leżaki, stojaki rowerowe, stoły, tablice informacyjne, kosze na śmieci) oraz uzupełnienia istniejącej zieleni.

” Teren zieleni przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim będzie wkrótce bardziej dostępny dla mieszkańców. Zielony Wrocław ogłasza postępowanie na urządzenie przestrzeni rekreacyjnej z równoczesnym wykorzystanie naturalnych walorów tego miejsca. Prace przewidziane są na nadchodzący rok. Muchoborzanie wiedzą, że pierwszym krokiem do jego zagospodarowania musi być stworzenie możliwości wejścia – sprzątanie rozpoczęliśmy już jakiś czas temu. Teraz planujemy wykonać ścieżki – dojścia do centralnej polany oraz główny ciąg pieszy łączący ul. Kunickiego z placem zabaw od strony ul. Karpackiej alejką centralną przecinającą ten obszar. Na jej końcu chcemy mieć plac zabaw. Do tego oświetlenie i mała architektura. Spora część projektu to Wrocławski Budżet Obywatelski. W kolejnych latach chcielibyśmy zrealizować następny etap, w którym przewidziano rozbudowę części spacerowej na istniejącej skarpie, tak by domknąć pętlę ścieżek. Całość ma mieć bardzo naturalistyczny charakter”– napisał na Facebooku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

źródło: https://www.wroclaw.pl / https://www.zzm.wroc.pl /
zdjęcia: Oleksandr Poliakovsky / wizualizacje: https://www.zzm.wroc.pl / http://grupasynergia.eu / https://www.dworniczak.com

Czytaj też: Architektura w Polsce | Zieleń | Place, Skwery, Parki  | Wrocław | whiteMAD na Instagramie