The Art of Banksy

„The Art of Banksy. Without Limits” – wystawa Banksy’ego po raz pierwszy w Polsce

Wystawę „The Art of Banksy. Without Limits” otwarto w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Dla gości dostępna będzie od 12 lutego, nam udało się zobaczyć ją wcześniej.

Banksy to kultowy uliczny artysta, który w kreatywny sposób przedstawia problemy polityczne i społeczne świata. Tożsamość artysty do dziś pozostaje tajemnicą, jednak jego sztuka dociera do odbiorców na całym świecie. Banksy jest uważany za jednego z najlepszych współczesnych artystów, który zrewolucjonizował sztukę, jednocześnie obniżając paradoksy jej rynku. Jego prace są warte miliony, ale większość dzieł sztuki raczej nigdy nie trafi do prywatnych nabywców.

Międzynarodowa wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” zostanie zaprezentowana w Polsce pierwszy raz. Jej premiera odbyła się w 2016 roku w Stambule, następnie pokazywana była widzom w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie i Wiedniu. Do Warszawy przyjechało ponad 100 eksponatów, w tym oryginalne prace Banksy’ego, instalacje, rzeźby i fotografie.

Wyjątkowo polska edycja wystawy została uzupełniona o prace związane z projektem „Dismaland”, który, jak opisywał sam artysta, jest „rodzinnym parkiem rozrywki nieodpowiednim dla dzieci”. Ponury kuzyn Disneylandu stworzony przez Banksy’ego przy współpracy blisko 60 artystów z 17 krajów świata funkcjonował przez 5 tygodni w brytyjskim miasteczku Weston-super-Mare przyciągając tłumy. Od piątku wybrane pracę z tego makabrycznego miasteczka rozrywki będzie można zobaczyć w stolicy.

The Art of Banksy


Na warszawskiej wystawie nie zabraknie też najpopularniejszych graffiti artysty, takich jak: Girl with Balloon, Bomb Hugger, Police Kids, Pulp Fiction czy Flower Thrower.

„The Art of Banksy. Without Limits”
12 lutego – 11 kwietnia 2021 r.
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera (Laboratorium), Warszawa

Czytaj też: Kultura | Ciekawostki | Sztuka | Warszawa | Wydarzenia | WhiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe, zdjęcia: redakcja