Thierry Mugler nie żyje. Wybitny projektant i fotograf zmarł w wieku 73 lat

Thierry Mugler nie żyje. Francuski projektant mody i fotograf, zmarł w niedzielę w wieku 73 lat. Jego śmierć została ogłoszona na oficjalnym Instagramie jego marki. “RIP. Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu Pana Manfreda Thierry Mugler w niedzielę 23 stycznia 2022 r. Niech jego dusza spoczywa w pokoju” — czytamy. 

Thierry Mugler, francuski projektant, który zdominował europejskie wybiegi na przełomie lat 80. i 90. Miał 73 lata. Jego wczesnymi muzami byli Grace Jones i Joey Arias. Od dawna współpracował z Davidem Bowie, a nawet ubierał go na jego ślub z Iman. Jego projekty nosiły także m.in. Lady Gaga, Kim Kardashian i Beyoncé.

O tym, że Thierry Mugler nie żyje poinformowano z oficjalnego konta na Instagramie, gdzie kilka godzin temu opublikowano czarną planszę oraz krótki wpis po angielsku i francusku. Przyczyna śmierci projektanta nie została podana do informacji publicznej. Po śmierci projektanta świat mody pogrążył się w żałobie. Kondolencje rodzinie i przyjaciołom składają najważniejsze postacie świata mody, sztuki, czy muzyki. Wiele magazynów oraz kolegów po fachu opublikowało czarne plansze na znak żałoby i wsparcia dla rodziny.

Czytaj też: Projektant| Moda| Francja| Sztuka| Kultura


źródło: https://www.instagram.com/manfredthierrymugler/
zdjęcie: Dominique Issermann / https://www.instagram.com/dominiqueissermann/