To dopiero zmiana! Bar SMAK we Wrocławiu zyskał nową witrynę

Metamorfoza lokalu była możliwa za sprawą inicjatywy Dobry Widok we Wrocławiu, w efekcie bar SMAK zyskał nową witrynę zdobiącą miejsce.

Akcję udało się przeprowadzić z inicjatywy działaczy Fundacji Dom Pokoju. Uruchomili oni projekt “Dobry Widok we Wrocławiu”, w ramach którego wspierają lokalnych przedsiębiorców w tworzeniu dobrze zaprojektowanych witryn, które zachęcą klientów do odwiedzenia danego miejsca. Do współpracy nad metamorfozami zaprosili lokalnych projektantów, ekspertów i aktywistów. Działacze skupieni w Dobrym Widoku nie proponują wyłącznie doraźnych rozwiązań, ale też organizują wydarzenia poświęcone estetyce i funkcjonalności przestrzeni publicznej.

Efekty tych działań można zobaczyć na własne oczy. We Wrocławiu odmienili już szyldy kilkudziesięciu lokali, restauracji, kawiarni i sklepów. Jednym z przykładów jest witryna Baru Smak. Bar znajduje się przy ul. Św. Wincentego 14, nowy wygląd witryny zaprojektował Maciej Kułakowski oraz MnMs Studio. Zakres działań obejmował zamontowanie szyldu semaforowego, renowację elewacji i wyklejkę na szybie.

Przed zmianą lokal wyróżniał się jaskrawą, zieloną elewacją oraz pstrokatym szyldem “BAR SMAK”. Witryna byłą oklejona napisami w jaskrawych kolorach, informując o “domowych obiadach”, “pysznych pierogach” i “garmażerce”. Metamorfozę udało się przeprowadzić w 2015 r. i lokal w zmienionej formie działa do dziś.

Bar SMAK przed metamorfozą witryny

Projekt Dobry Widok we Wrocławiu realizowany jest przez Fundację Dom Pokoju, przy wsparciu Biura Rozwoju Gospodarczego. Finansowany jest ze środków gminy Wrocław oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w Sieci.

Czytaj więcej: Metamorfoza | Wrocław | Bar  | Restauracja | Identyfikacja wizualna

źródło: Fundacja Dom Pokoju (www.dobrywidok.com)