To jedno z najpiękniejszych biur na świecie. Przyjrzyjcie się schodom! 

Pracodawcy już dawno zdali sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w pracy odgrywa wnętrze, w którym się ją wykonuje. Dlatego coraz częściej do zaprojektowania przestrzeni biurowej wybiera się najlepszych światowych projektantów. Właśnie tak było z nową siedzibą Elephant’s Group.

Do zaprojektowania nowego biura w Pekinie, firma zaprosiła chińskie biuro projektowe. Na czele grupy architektów stanął założyciel biura – Cui Shu. Zadaniem stojącym przed projektantami było oddanie poprzez wnętrza kultury i DNA firmy, przy jednoczesnym stworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych ludziom przestrzeni. W ten sposób powstałą wspaniała siedziba firmy Elephant’s Group.  Nowa siedziba firmy powstałą w jednym z wieżowców w Pekinie.


Architekci postanowili stworzyć bardzo wyszukane i elegancki, ale zarazem przyjazne biuro. Znalazło się w nim wiele części służących rekreacji i relaksowi. W wielu ścianach zatopiono dzieła sztuki, takie jak rzeźby, obrazy, czy instalacje, które mają inspirować pracowników. Najbardziej przykuwającą uwagę częścią jest klatka schodowa, która powstałą z tysięcy bambusowych desek.


zdjęcia: wang ting, wang jin