To już pewne. 160-metrowy apartamentowiec stanie w centrum Warszawy!

Będzie to kolejny wieżowiec wybudowany przez firmę Golub GetHouse przy ul. Grzybowskiej – pierwszym był widoczny na zdjęciu PRIME Corporate Center, drugim będzie 140-metrowy Liberty Tower, którego budowa ruszy w 2020 roku. Najnowszy obiekt dewelopera stanie przy ulicy Grzybowskiej 59. 

Nowa inwestycja Golub GetHouse to 160-metrowa wieża, która zaoferuje około 900 apartamentów na wynajem. W budynku znajdą się również udogodnienia, a także lokale handlowe i usługowe.

Do naszego portfolio inwestycyjnego trafił znakomicie zlokalizowany grunt w nowym centrum biznesowym Warszawy. Transakcja ta stanowi kolejny, bardzo ważny element strategii rozwoju naszej firmy, zakładającej aktywną działalność w sektorze nowoczesnych projektów mieszkalnych z apartamentami na wynajem. To także kolejne potwierdzenie naszej silnej obecności na warszawskiej Woli i ambitnych planów związanych z tą niezwykle perspektywiczną częścią stolicy. Będzie to już trzeci wieżowiec realizowany przez Golub GetHouse na ul. Grzybowskiej, po biurowcu PRIME Corporate Center oraz wieży z mieszkaniami na wynajem Liberty Tower. Jesteśmy przekonani, iż decydując się na ten odważny ruch i jedną z rekordowych transakcji zakupu gruntu, podjęliśmy doskonałą decyzję, której efektem będzie kolejny projekt wyznaczający zupełnie nowe standardy – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse. 

Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna posiadająca ponad 55 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce firma zrealizowała do tej pory budynki biurowe takie jak: Warsaw Financial Center, International Business Center Warsaw Corporate Center czy ostatnio PRIME Corporate Center – była główna siedziba banku Raiffeisen Bank Polska. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską S.A., Golub GetHouse realizuje inwestycję Mennica Legacy Tower, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Golub GetHouse inwestuje także w rynek mieszkań na wynajem oraz akademiki. 

Deweloper kupił 0,3-ha działkę od Atlas Estates na szybko warszawskiej Woli. Wartość transakcji wyniosła 148 milionów netto. Obecnie trwają prace projektowe, budowa ma wystartować na przełomie lat 2020 i 2021. Warto dodać, że w bliskiej okolicy powstanie również kompleks biurowy Mennica Tower, który Golub buduje w joint-venture z Mennicą.