To nie jest reklama, a dom. Co w środku? Jest czego zazdrościć

Ten niezwykły, jednorodzinny dom wybudowany na przedmieściach Melbourne w Australii zaprojektowany został przez studio architektoniczne OOF.

Mimo niewielkich rozmiarów szybko stał się lokalną wizytówka i atrakcją dla zwiedzających. Główna fasada wykonana została z białej cegły ułożonej tak, aby z daleka układała się w napis “Hello”. Zabieg ten oddaje charakter właścicieli, którzy uwielbiają poznawać nowych ludzi oraz pomagać innym.

Wewnątrz budynek oferuje otwartą i elastyczną przestrzeń, która dostosowuje się do potrzeb jej mieszkańców. Głównym materiałem użytym do wykończenia domu jest drewno. Aby mieszkanie nabrało nieco mocniejszego i bardziej wyrazistego charakteru architekci zdecydowali się na zastosowanie zarówno we wnętrzu jak i elewacji koloru czarnego.

Dzięki dużym oknom wychodzącym na taras niewielkie mieszkanie jest dobrze doświetlone, cieplejsze oraz bardziej przestronne. Projektanci z OOF! udowadniają, że nie zawsze najważniejsze są pieniądze, liczy się dobry pomysł! Zobaczcie sami na zdjęciach Nica Granleesea.