Tom Dixon zaprojektował dla IKEA. Sofa DELAKTIG trafi do sklepów w Polsce

Sofa składa się z wytrzymałej i lekkiej aluminiowej ramy oraz tapicerowanego materaca. Mebel ma specjalne rowki, do których można przyczepiać dodatki.

Sofę z kolekcji DELAKTIG zaprezentowano podczas Milan Design Week już w 2017 roku. To pierwsza kooperacja brytyjskiego projektanta ze szwedzką marką. Pomysł na jej powstanie wziął się z fascynacji tym, co społeczność IKEA Hackers. Młodzi szukają nowego życia dla swoich mebli z IKEA przerabiając je, dodając nowe moduły i w ten sposób tworząc zupełnie nowy mebel.

Do sofy doczepić można nowe oparcia, lampę do czytania czy stolik do kawy. To jednak dopiero początek, a dodatkowe elementy może w przyszłości tworzyć każdy!

IKEA Delaktig ma być dla branży wnętrzarskiej przełomem – pierwszy raz powstał mebel, który użytkownik będzie mógł rozbudowywać o nowe elementy. Nie trzeba się tutaj ograniczać do tego, co znajdziemy w sklepach IKEA. Część modułów dostępna będzie w sklepach Toma Dixona, a sam projektant podczas Milan Design Week prosił studentów wzornictwa, by opracowali swoje pomysły na sofę.

W ten sposób IKEA oraz Tom Dixon odpowiadają na potrzeby pokolenia współczesnych 20- i 30-latków, którzy zdecydowanie częściej zmieniają miejsce zamieszkania niż ich rodzice czy dziadkowie. Składane meble są bowiem prostsze w transporcie.

Oficjalna premiera kolekcji w polskich sklepach planowana jest na luty 2019 r. Cena trzyosobowej sofy w podstawowej wersji zaczynać się będzie od 2999 zł, a rama dwuosobowego łóżka od 1999 zł.

zdjęcia: materiały prasowe IKEA

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły