TOP 10 najbardziej oryginalnych drzewek bożonarodzeniowych

Magia świąt ogarnęła już cały świat. Nas również, dlatego z przyjemnością przygotowaliśmy dla Was poniższe zestawienie najbardziej nietypowych, oryginalnych, a także najpiękniejszych drzewek bożonarodzeniowych. Zanim przejdziecie do przeglądania galerii, chcemy Wam życzyć wspaniałych, spokojnych, rodzinnych i cudownych świąt.

  The Connaught Christmas Tree / Tracey Emin / Londyn
Choinka stanęła przed jednym z londyńskich hoteli – Connaught Hotel . Artystka Tracey Emin przystroiła ją neonowymi napisami, które zastąpiły bombki. Słowa, które widnieją na choince odnoszą się do najważniejszych świątecznych wartości, takich jak miłość, szacunek, czy rodzina.


The Singing Tree / Es Devlin / Londyn
Ciężko nazwać ją drzewkiem bożonarodzeniową, jednak instalacja Esa Devlina musiała u nas zagościć. Stanęła ona w muzeum V&A, a karteczki, służące za jej ozdoby to 25 milionów słów pochodzących z poezji XIX wieku.


Sledge Christmas Tree / Hello Wood / Wiedeń, Londyn
Choć powstała na Węgrzech z ręki studia Hello Wood obecnie jeden jej egzemplarz znajduje się w Londynie, drugi przed wiedeńskim Belwederem.


New York Edition Christmas Tree / Misha Kahn / Nowy Jork
Wielu pewnie pomyśli, że to najbrzydsza choinka jaka w życiu widzieli. Jest w tym trochę racji, trzeba przyznać, że drzewko nie oszałamia pięknem, jednak nie taki był cel. Artysta Misha Kahn postawił na tradycję i radość wynikającą z rodzinnego strojenia choinki. Ma ona reprezentować kompromisy między dziecięcą wizją świątecznego drzewka (pompon zamiast gwiazdki, lampy lawowe zamiast świeczek), a pogonią za pięknem.


Does the Iterative Fit / Joanne Tatham I Tom O’Sullivan / Londyn
Kolejna londyńska choinka, tym razem stojąca przy słynnym dworcu King’s Cross Granary Square. Wielobarwna i interaktywna choinka się nie tylko ulubioną choinką wśród najmłodszych Anglików, ale jest również świetną kontynuacją o wiele szerszego projektu The King’s Cross Project.


Claridge’s Christmas Tree /  Karl Lagerfeld / Londyn
Karla Lagerfelda nie trzeba nikomu przedstawiać. Wieloletni dyrektor kreatywny marki Chanel, po raz kolejny stworzył choinkę dla ekskluzywnego hotelu Claridge’s. Oczywiście choinka jest bardzo nietypowa, jak niemal wszystko co spod rąk „największego projektanta wszechczasów”.
The Merry Breakfast Christmas Tree / Gary Card / Londyn
Do stworzenia tej nietypowej choinki były potrzebne dwie rzeczy. Po pierwsze, ponad 400 rolek plasteliny, po drugie wczucie się w role dziecka na zajęciach z plastyki. Dzięki temu powstało drzewko, które może nie grzeszy pięknem, ale za to sprawia, że uśmiechamy się na jej widok.


The Tree of Glass / Lee Broom / Londyn
Najwyższa choinka w naszym zestawieniu stanęła w najwyższym budynku w Unii Europejskiej. Składająca się z 245, ręcznie robionych bombek choinka mieści się w restauracji Aqua, w wieżowcu The Shard.


Illuminated glass Christmas Tree / Lasvit and Yabu Pushelberg / Hongkong
Wykonana z wysokiej jakości stopu złota w kolorze różowego szampana, a także ubrana w bombki powstałe w ekskluzywnej czeskiej pracowni okazała się najdroższą w naszym zestawieniu. „Drzewko” stanęło w hongkońskim hotelu Upper House Hotel.