Torby od polskich artystów. Niezwykły projekt Canvas culture art collection

Canvas oznacza płótno. Jest to też materiał, który jako płaszczyzna pozwala na przenikanie się dwóch światów: mody i sztuki. Marek Remiszewski poprosił dwudziestu artystów z Polski, aby wypełnili kawałki płótna tym, co gra w ich duszy. Efekt? Powstała wyjątkowa kolekcja toreb.

Kilkudziesięciu artystów dostało czyste płótno o 70 centymetrach szerokości i 100 centymetrach długości. Ich zadaniem było naniesienie na ten kawałek unikalnego wzoru, który będzie oddawał charakter i styl danego twórcy. Taka różnorodność była zamiarem projektu “Canvas culture”.

W erze produkcji “fast fashion” zdecydowaliśmy się zrobić mały krok w tył. Oddaliśmy płótna w ręce 20 artystów, a potem z wybranych prac wykonaliśmy jedyne w swoim rodzaju przedmioty użytkowe – torby – wyjaśniają pomysłodawcy projektu.

Artyści, którzy wzięli udział w projekcie to: Oskar Podolski, Noriaki, SICOER, Jakub Gliński, Robert Kuta, KOXU, Aneta Klejnowska, Katarzyna Wieteska, Kasia Smoczyńska, Arleta Łatkowska, Monika Polus, Basia Flores, Adam Walas, Jagoda Jankowska, PIEKSA, Karolina Jacewicz, Filip Komorowski, Patrycja Niedziela, Paweł Tkaczyk, S.C. Szyman.

Oficjalna premiera kolekcji miała miejsce w drugim tygodniu września. Partnerem projektu jest fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, która zajmuje się działalnością na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, ale też odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Dla organizacji kluczowe jest także przestrzeganie praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Część dochodu ze sprzedaży toreb (25 proc.) zostanie przekazane na rzecz działań Fundacji. Całą kolekcję możecie zobaczyć na www.culturebags.store oraz profilu Instagram tutaj.

zdjęcia: Marcelina Domanik

Niedawno powstała także kolekcja Canvas culture BASIC collection, która składa sięz akcesoriów wersji RAW. Wersja “basicowa” utrzymana jest w zaledwie trzech kolorach. Sesja autorstwa Mikołaja Bujaka (Mixone) zrealizowana została w pracowni 247Studio w Gdyni:

zdjęcia: Mixone

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły