Trampki z obrazami Fridy Kahlo. VANS prezentuje nową kolekcje!

Vans zyskał status kulturowego symbolu kreatywności i ekspresji, odpowiadając na potrzeby tych, którzy żyją według dewizy „Off The Wall”. Oddając cześć sztuce i angażując się w inspirowanie nonkonformistów, Vault by Vans wprowadza wyjątkową kolekcję butów oddającą hołd kultowej malarce, Fridzie Kahlo.

Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo prezentuje autoportrety oraz dzieła inspirowane Meksykiem, ożywiając starannie wybrane fragmenty kultowych obrazów artystki na klasycznych modelach Vans. Będąc pod silnym wpływem meksykańskiej kultury, Frida Kahlo wykorzystuje styl sztuki ludowej, aby badać kwestie tożsamości, postkolonializmu, płci, klasy i rasy w meksykańskim społeczeństwie. Życie rzucało ją w różne zakątki świata, przemierzyła całe Stany Zjednoczone, Europę i Meksyk, czasem jednak okazywało się bolesne, co postrzegała jako zdobywanie kolejnych doświadczeń. Jej nieustanne poszukiwanie tożsamości i tworzenie osobistego, alternatywnego świata znacząco ewoluowało.

W kolekcji znalazły się zarówno najbardziej rozpoznawalne odwołania do dzieł malarki, jak i te mniej znane. Składają się na nią trzy kultowe modele Vans: OG Sk8-Hi LX z autoportretem Fridy i ciemnozielonym czubkiem palców, OG Authentic LX z nadrukiem arbuza i haftowanymi detalami oraz OG Slip-On LX na cześć słynnego obrazu Kahlo z 1940 roku, „Autoportret z naszyjnikiem z cierni i kolibrem”. Każdy model posiada wulkanizowaną podeszwę i miękką wyściółkę z zapiętkiem ze skóry z efektem pęknięć.