Zaczyn

TRŁ ZIMA! Ruszają Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie i Katowicach

Rekordowa liczba 320 wystawców zaprezentuje się podczas przedświątecznej edycji  Targów Rzeczy Ładnych TRŁ / ZIMA!, które odbędą się w weekend 11 i 12 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Największe tegoroczne wydarzenie z cyklu TRŁ to również możliwość znalezienia oryginalnych prezentowych inspiracji!

Legendy polskiego designu, debiuty i ulubione marki odwiedzających Targi Rzeczy Ładnych. Na dwa tygodnie przed Świętami odbędą się TRŁ / ZIMA! – z czołowymi polskimi projektantami i twórcami, topowym plakacistami i ilustratorami oraz wyselekcjonowanymi wystawcami modowymi i biżuteryjnymi. 

– Każda edycja Targów Rzeczy Ładnych jest dla nas bardzo ważna, ale TRŁ / ZIMA!  to zawsze wyjątkowe wydarzenie, które z jednej strony jest podsumowaniem tego, co działo się przez cały rok na rynku designu, a z drugiej jest dla marek okazją do zaprezentowania zupełnie nowych, premierowych projektów, przygotowanych specjalnie na sezon zimowy. Z roku na rok obserwujemy, że TRŁ ZIMA! cieszą się coraz większym zainteresowaniem wystawców – w tym roku zaprezentuje się ich aż 320, co stanowi absolutny rekord Targów Rzeczy Ładnych. Zapraszamy wszystkich  na niezwykłe spotkanie z projektantami, twórcami, rodzinnymi manufakturami. Gwarantujemy różnorodność, oryginalność i świetną jakość  – mówią się Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, twórcy Targów Rzeczy Ładnych.

Przedświąteczna edycja Targów Rzeczy Ładnych to 8 stref tematycznych: CERAMIKA, PLAKATY, VINTAGE, MEBLE, TEKSTYLIA, WELLNESS i EKO, ROŚLINY i ZABAWKI. Będzie można w nich znaleźć wyposażenie wnętrz, różnego rodzaju dodatki do domu, ale także akcesoria osobiste, ekologiczne kosmetyki i zabawki oraz propozycje niebanalnych prezentów. Na TRŁ ZIMA! zaprezentują się m.in. tacy wystawcy, jak: FOONKA (pościel z nadrukami, które nawiązują do wypoczynku na łonie natury), ÅOOMI STUDIO (ponadczasowe wzory ceramiki), FAM FARA (lampy z toczonymi drewnianymi kloszami), MAJA LAPTOS STUDIO (poduszki, o niebanalnych formach i kolorach), ZACZYN (ceramika, która łączy współczesne wzornictwo z doświadczeniem rzemieślników), SZYSZKA (wyjątkowe krzesła, stoły i biurka z litego drewna), COUCOU STUDIO (dodatki wnętrzarskie o niebanalnych formach i kolorach), SZAROMI (niezwykłe przedmioty użytkowe z papieru), D’ALCHEMY (wegańska marka naturalnych i organicznych preparatów pielęgnacyjnych), PRZĘDZA JĘDZA (ręcznie tkane gobeliny, plakaty będące symulacjami tkanin z widoczną strukturą i detalami splotów, ale też albumy na zdjęcia z ręcznie tkanymi okładkami), PLATERESS i Zuzia Kozerska-Girard, twórczyni gry o niesamowitych kobietach “Who’s She?”

W strefie PRINT zaprezentują się np. BLOW UP STUDIO (książki fotograficzne i artystyczne), JUSTYNA FRĄCKIEWICZ (plakat) oraz ALEKSANDRA MORAWIAK (artystyczne puzzle i kolaże).


Dodatkowo po raz kolejny, na TRŁ ZIMA! razem z ELLE Polska zostaną stworzone specjalne strefy TRŁxELLE, w których będzie można spotkać prawie 50 starannie wybranych marek modowych i biżuteryjnych oraz twórców dodatków, w tym np. SENSES CANLDE (aromatyczne świece z ekologicznego wosku sojowego), TURTLE STORY (ręcznie wykonywane  spinki do włosów z wegańskiego i hipoalergicznego włoskiego szylkretu), czy MAAR (biżuteria, którą wyróżnia nieoczywiste i charakterystyczne wzornictwo). 

Tydzień później, w dniach 18-19 grudnia TRŁ zadebiutuje w Katowicach. Tuż przed Świętami najlepszy polski design zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na tak dużą skalę na Górnym Śląsku, w fantastycznych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. TRŁ KATOWICE! to nie tylko szereg inspiracji dla osób interesujących się designem, ale też prezentowe last-minute dla wszystkich zabieganych. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

TRŁ ZIMA!

11-12 grudnia, godz. 11-19

PGE NARODOWY, Warszawa, 

Bilety 10 zł 


TRŁ KATOWICE!

18-19 grudnia, godz. 11-19

MCK – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Bilety 10 zł 

Więcej informacji: targirzeczyladnych.pl

Czytaj też: Ceramika | Opakowania | Gadżety | Meble | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe