Tu powstają skarby. Zaglądamy do pracowni Swarovsky!

To obecnie najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie warsztat biżuteryjny firmy Swarovsky na świecie. To tutaj powstają projekty nowych kolekcji, tutaj opracowuje się nowe metody szlifowania kamieni, a także prowadzi badania nad nowymi minerałami. Zaglądamy do środka!

Swarovski Manufaktur, bo tak nazywa się nowy obiekt, powstał w Wattens, w Austrii.  Jest to nowoczesna placówka połączona z sąsiadującym kampusem, mająca na celu kształcenie nowego pokolenia jubilerów, a także opracowywanie nowych metod jubilerskich, które będą odpowiadały na potrzeby XXI wieku. Cały budynek, łącznie z wnętrzem został zaprojektowany przez studio Snøhetta!

W nowej placówce powstanie wiele różnego rodzaju warsztatów, które skupiać się będą na projektowaniu i usprawnianiu obecnych rozwiązań jubilerskich. Co ciekawe, będzie to miejsce, w którym bardziej zamożni będą mogli osobiście zaprojektować pełną kolekcję biżuterii wyłącznie na swoje potrzeby. Warto zaznaczyć, że obiekt wchodzi w skład tak zwanego Swarovsky Campus, który istnieje w Wattens od 1995, kiedy to powstał Swarovski Kristallwelten, czyli Świat Kryształów, również zaprojektowany przez Snøhettę.