Tubądzin Design Awards: przegląd wyróżnionych projektów [TOP 13]

Od kilku miesięcy trwa nowa edycja konkursu Tubądzin Design Awards. Jury konkursu co miesiąc wybiera laureatów w kategorii Everyday Design. Publikujemy 13 najciekawszych projektów, które do organizatorów wpłynęły w marcu.

Nowa edycja konkursu Tubądzin Design Awards ruszyła 10 stycznia (pisaliśmy o tym w artykule tutaj). To konkurs skierowany do architektów z Polski i zagranicy. I choć nikt nie mógł spodziewać się, że dwa miesiące później  branża znajdzie się w zupełnie nowej rzeczywistości, Grupa Tubądzin, organizator konkursu, nader trafnie wybrała temat przewodni tegorocznej edycji – #nature #future #freedom. Ostatnie z haseł jest nawiązaniem do możliwości jakie daje współczesny design, nowoczesna technologia, wiedza oraz wyobraźnia zmieniająca rzeczywistość. Po pokonaniu światowej pandemii wszystkie te czynniki trzeba będzie bowiem zaprząc do jeszcze bardziej świadomego i odpowiedzialnego projektowania – przedmiotów i budynków, a także całego dobrostanu ludzkości. Już teraz widzimy, że pewne architektoniczne rozwiązania mogą pozwolić nam sprawniej funkcjonować w dobie pandemii. Przygotowanie takich projektów stanowi dla architektów wyzwanie, ale też stwarza możliwość pokazania kunsztu w projektowaniu.

Wśród laureatów w kategorii Everyday Design są projektanci z Polski, Ukrainy, Republiki Mołdawii, Rosji i Białorusi. Przygotowując projekty uczestnicy bazowali na kolekcjach Tubądzin, w tym między innymi: Abisso White, Grand Cave Graphite, Grand Cave Grey, Pietrasanta, projektu Macieja Zienia oraz Colour i Abisso.

Kategoria Everyday Design przeznaczona jest dla wszystkich projektantów i architektów, którzy na co dzień tworzą projekty wnętrz prywatnych i publicznych z użyciem płytek ceramicznych – dla domów, w salonach sprzedaży, w mieszkaniach i biurach. Projekty można zgłaszać w każdym z trzech etapów konkursu – pierwszy trwa do 30 kwietnia, drugi do 31 lipca, a ostatni do 31 października. Laureaci każdego z etapów w tej kategorii otrzymują status finalisty Tubądzin Design Awards, a więc szansę walki i o nagrodę główną i liczne nagrody dodatkowe.

Tubądzin Design Awards, przegląd wybranych projektów w losowej kolejności:

Igor Gerzhedovich, Ukraina:

Tubądzin Design Awards projektów


Tubądzin Design Awards projektów


Maryna Vaseiko, Ukraina:


Iucal Adelina, Republika Mołdawii:

Tubądzin Design Awards projektów Tubądzin Design Awards projektów
Anna Wojciechowska, Polska:

Tubądzin Design Awards projektów


Anna Wojciechowska, Polska:
Maryna Vaseiko, Ukraina:

Tubądzin Design Awards projektów


Dajana Wachowska, Polska:


Anna Wojciechowska, Polska:


Olga Lupandina, Federacja Rosyjska:

Tubądzin Design Awards projektów Tubądzin Design Awards projektów


Natalia Demidovich, Białoruś:


Mateusz Bubel, Polska:


Anna Popova, Federacja Rosyjska:


Iryna Pivniuk, Ukraina:

Tubądzin Design Awards projektów
Tubądzin Design Awards TOP 13 wyróżnionych projektów

Tubądzin Design Awards projektów

To jednak nie jest koniec projektowych przygód! Najlepsze dopiero przed nami, konkurs Tubądzin Design Awards ciągle trwa i zachęcamy, by zgłaszać organizatorom swoje projekty. Więcej informacji na oficjalnej stronie www.tubadzin.pl/design.

Czytaj więcej: Tubądzin Design Awards | Ceramika | Łazienka | Wnętrza

źródło: materiały prasowe Tubądzin

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły