Tubądzin Design Days. Startuje 5. edycja wydarzenia

Tubądzin Design Days to wydarzenie skierowane do architektów i specjalistów związanych z architekturą i projektowaniem. W tym roku wydarzenie odbędzie się w formie wirtualnego spotkania z ekspertami. Start już w czerwcu.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w zmienionym formacie. Tubądzin Design Days to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii, która skierowana jest do specjalistów branży architektury. Organizator – Grupa Tubądzin, zadbał o merytoryczny poziom tegorocznej edycji i do udziału zaprosił przedstawicieli biznesu, designu i architektury, w sumie to 9 ekspertów. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu 2020 r. i podzielone zostanie na trzy moduły: ekonomia i biznes; architektura w dobie zmian oraz design. Pierwsze wirtualne spotkanie odbędzie się 9 czerwca, następne kolejno 16 i 23 czerwca. Wszystkie będą transmitowane na żywo ze studia telewizyjnego. Niżej zamieściliśmy link do wydarzenia.

Dzień 1 – Architektura, 9 czerwca 2020 r., godz. 18:00. (LIVE)

Pierwsza dyskusja na żywo poświęcona będzie architekturze w dobie pandemii COVID-19. Goście wydarzenia będą starali się odpowiedzieć na pytanie – w jaki sposób COVID-19 wpłynie na nowo powstające przestrzenie? 

Impulsem do wybrania takiej tematyki spotkania była nagła konieczność pozostawania w domach oraz przymus pracy zdalnej. Nasze domy, bloki, miejsca pracy i szkoły okazały się nieprzygotowane do nowej sytuacji i musieliśmy szybko przeorganizować ich funkcjonalności w taki sposób, aby odpowiadały naszym aktualnym potrzebom. Czy można było temu zapobiec? W jaki sposób projektować, aby przygotować architekturę na podobne wyzwania w przyszłości? Jak zmienią się nasze miejsca pracy? Czy znikną z nich przestrzenie otwarte typu open space? Przed architektami pojawiają się tutaj dwa rodzaje wyzwań – adaptowanie przestrzeni już istniejących oraz projektowanie nowych miejsc zgodnie z nowymi założeniami. 

Te oraz inne kwestie poruszą zaproszeni goście: Jakub Szczęsny (architekt), Boris Kudlička (scenograf, architekt, projektant) i Jacek Santorski (psycholog społeczny, psycholog biznesu). Spotkanie poprowadzi dziennikarz Jarosław Kuźniar.Dzień 2 – Biznes, 16 czerwca 2020 r., godz. 18:00. (LIVE)

Pandemia mocno odbiła się na światowej gospodarce. Odczuł to rynek nieruchomości, który wcześniej konsekwentnie rósł rok do roku. W ramach panelu „Biznes” poruszona zostanie kwestia przyszłości rynku mieszkaniowego. Uczestnicy postarają się przewidzieć, jak rynek mieszkaniowy zmieni się przez aktualną sytuację na świecie. Podejmą też próbę odpowiedzi na pytanie czy grozi nam powtórka z globalnego kryzysu gospodarczego z 2008 r. oraz czy nastąpi spowolnienie w budownictwie mieszkaniowym.

Tutaj ciekawym elementem będzie dyskusja na temat organizacji pracy w domach, czy będzie oznaczało to mniejszy popyt na powierzchnie biurowe i odbije się na sprzedaży biur wśród deweloperów? Kolejną ważną kwestią, którą zajmą się goście będzie analiza zmian zachowań i decyzji zakupowych konsumentów. Czy zmieni się nasze podejście do podejmowania decyzji w inwestycjach prywatnych i publicznych?

Gośćmi drugiego spotkania cyklu Tubądzin Design Days będą prof. dr hab. Jerzy Hausner (ekonomista), Michał Sapota (prezes HRE Investments) oraz Amadeusz Kowalski (wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin). Spotkanie poprowadzi Roman Młodkowski (prezes zarządu Biznes24 oraz dziennikarz biznesowy). 


Dzień 3 – Design, 23 czerwca 2020 r., godz. 18:00. (LIVE)

Przedmioty, które otaczają nas każdego dnia starzeją się dziś szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dotyczy to mebli, sprzętu elektronicznego i ubrań. Dlatego ostatni dzień Tubądzin Design Days upływać będzie pod hasłem „Design”. Goście spotkania będą analizować, czy ostatnie miesiące sprawiły, że większą wagę przywiązujemy do przedmiotów trwałych, takich które będą służyć długie lata, czy też zostaniemy przy masowej produkcji przedmiotów odpowiadającym chwilowym trendom. Zwycięży niska cena czy troska o środowisko? Jak w projektowaniu znaleźć ten złoty środek? To trudne zagadnienia, dlatego spodziewamy się gorącej dyskusji.

Gośćmi tego spotkania będą: Zuzanna Skalska (analityczka trendów w designie, architekturze, biznesie i innowacjach), Małgorzata Szczepańska (redaktor naczelna magazynu Elle Decoration) i Maciej Zień (projektant mody i wnętrz). Panel na żywo poprowadzi dziennikarz Łukasz Radwan. 

Zapisz się do wydarzenia na Facebooku klikając TUTAJ. Magazyn whiteMAD jest partnerem piątej edycji Tubądzin Design Days. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia www.tubadzin.pl/eTDD.

Czytaj też: Tubądzin Design Awards | Architekt | Polscy projektanci