Tutaj drinki podaje robot. Pierwszy taki bar w Mediolanie [WIDEO]

Na dachu luksusowego hotelu TownHouse Duomo w Mediolanie otwarto pierwszy w tym mieście zrobotyzowany bar. 

Bar „The View by Makr Shakr Rooftop” powstał z inicjatywy profesora MIT – Carlo Ratti. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło 26 lipca. Gościom oferuje świetny widok na zabytkową okolicę i oczywiście… smaczne drinki. Te ostatnie są zarówno klasyczne, jak i bardziej wymyślne. Firmowym napojem jest tutaj The View na bazie T+, określany jako wyrafinowany, bergamotowy napój herbaciany, który stworzony został specjalnie dla mediolańskiego baru.

Drinki podaje zrobotyzowany baton Makr Shakr, którego sposób poruszania się wzorowany jest na gestach włoskiego tancerza i choreografa Marco Pelle z New York Theatre Ballet. Według wynalazcy, jest to najbardziej zaawansowany robot do mieszania napojów, jaki kiedykolwiek wprowadzono na rynek. 

Projektanci robota połączyli najlepsze włoskie rzemiosło z nowoczesną technologią i eleganckimi wykończeniami. Automatyczny bar posiada dwa mechaniczne ramiona, które mogą precyzyjnie przygotować i podawać dowolny napój w ciągu zaledwie kilku sekund – potrząsając i mieszając płyny skoordynowanymi, tanecznymi ruchami. W sumie urządzenie potrafi zarządzać ponad 150 butelkami różnych alkoholi, które zwisają z sufitu na słupkowej konstrukcji, tworząc nieskończoną kombinację napojów.

fot. The View by Makr Shakr Rooftop