Tutaj lato trwa wiecznie. Biała willa z basenem

Budynek znajduje się w miejscowości Denia w sąsiedztwie Alicante w Hiszpanii. Jego projekt powstał w pracowni Pepe Cabrera Arquitectura e Interiorismo.

O takim domu z pewnością marzy wielu Polaków. Biała willa ma 322 m kw. powierzchni i zbudowana została na górzystych przedmieściach Alicante. Tym, co najbardziej przyciąga wzrok jest basen, z którego rozpościera się widok na pobliskie domy. By to osiągnąć architekci musieli dokładnie przeanalizować powierzchnię działki, ponieważ znajduje się ona w dzielnicy domów jednorodzinnych, a właścicielom zależało na poczuciu prywatności.

Dom zbudowany został na podwyższeniu. Taki zabieg sprawił, że z tarasu rozpościera się widok na port miasta Denia, Morze Śródziemne i park narodowy. Na tarasie znajduje się basen. Jeden z dwóch basenów. Drugi powstał w środku, dlatego z powodzeniem można z niego korzystać nawet przy mocnych opadach deszczu. Wewnętrzny basen dysponuje również częścią spa i dwiema oddzielnymi łazienkami.

W środku powstały trzy sypialnie, a salon zyskał ogromne przeszklenia, w które można wpatrywać się godzinami. Przemyślanie zaplanowano również rozmieszczenie okien w pokojach. Kadrują one najlepsze widoki, co odpowiada oczekiwaniom właścicieli.

Zdjęcia: Mayte Piera
Źródło: Pepe Cabrera Arquitectura e Interiorismo