Tutaj liczył się każdy detal. Wnętrze domu projektu Agaty Ferenc i Macieja Ferenca

Za projekt tego wnętrza odpowiada Architecture Masters, duet projektowy złożony z Agaty Ferenc oraz Macieja Ferenca. Projekt powstał dla właścicieli, którzy uwielbiają, kiedy ich dom tętni życiem.

Projektanci zgłosili wnętrze do konkursu Light up! With AQForm, nad którym redakcja whiteMAD miała patronat medialny. Projekt bardzo nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy opublikować go na łamach serwisu. Zaprojektowane wnętrze domu charakteryzują jasne, ciepłe barwy, naturalne drewno oraz ceglaste akcenty.

Właściciele domu to ludzie pogodni i serdeczni, ceniący spotkania – tłumaczą Agata Ferenc i Maciej Ferenc.

Projektanci chcieli więc stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiadała potrzebom inwestorów. Dlatego najważniejszym miejscem w budynku stała się jadalnia z dużym stołem z litego drewna. Uwagę przykuwać miała też wyspa na nóżkach w żywym, ceglastym kolorze. Te ciepłe odcienie pojawiają się również w innych elementach wystroju, między innymi na płytkach z motywem lastryko w łazienkach.


Aby cały dom był spójny i pełen harmonii na sufitach pojawiają się te same oprawy oświetleniowe z kolekcji SLEEK DISTANCE, a na poddaszu SQUARES QRLED – mówią autorzy projektu.

Oświetlenie ma tutaj koić zmysły. Zbliżona do naturalnej barwa światła oraz równomierne rozmieszczenie opraw sprawiają, że wzrok osób przebywających w środku nie męczy się. Ciepłe i miękkie światło nadaje przytulności i sprawia, że domownicy są bardziej wypoczęci i pozytywnie nastawieni.

Projekt brał udział w konkursie Light up! With AQForm. Redakcja magazynu whiteMAD postanowiła przyznać mu wyróżnienie. O wynikach konkursu informowaliśmy w artykule TUTAJ.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Styl skandynawski | whiteMAD na Instagramie

źródło: light up! AQForm