Tutaj liczył się każdy detal. Zaglądamy do mieszkania Magdy i Artura

To przestrzeń, którą dla Magdy i Artura stworzyła architektka Agata Knorowska we współpracy z projektantami z biura projektowego iHome. Mieszkanie ma dużą powierzchnię, która wymagała sporego nakładu pracy i przemyślanych rozwiązań. Z pomocą iHome realizacja projektu była szybsza i prostsza.

Mieszkanie znajduje się w budynku na osiedlu Ażurowych Okiennic w Warszawie. To atrakcyjnie położony kompleks na Mokotowie. Budynki sąsiadują z Potokiem Służewieckim, którego obecność jest tutaj atutem. Choć osiedle ma już niemal dziesięć lat to ciągle należy do najlepiej zaprojektowanych w stolicy. Nic w tym dziwnego! Jego projekt stworzyli architekci z pracowni JEMS, którzy na swoim koncie mają wiele genialnych realizacji. Osiedle zdobyło nawet Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy za najlepiej zaprojektowane w stolicy. Właśnie w tym zakątku Warszawy postanowili zamieszkać nasi bohaterowie.

Apartament ma 360 m kw. powierzchni. To ogromna przestrzeń, dlatego inwestorzy poprosili o pomoc ekspertów. Zespół iHome i architektka Agata Knorowska musieli dokładnie poznać potrzeby właścicieli, ich oczekiwania w kwestii estetyki i inteligentnych rozwiązań. Celem było stworzenie miejsca do życia, które będzie skrojone na miarę. Magda i Artur dobrze wiedzieli, w jakiej przestrzeni chcą żyć. Mieszkanie miało mieć współczesny, miejski charakter, który koresponduje ze stylem całego budynku. Chcieli, aby wnętrze było eleganckie i dopracowane w każdym szczególe. To ich dom, dlatego równie ważne było nadanie całości przytulnego charakteru, zadbanie o bezpieczeństwo i sięgnięcie po nowoczesne technologie typu smart home, które sprawią, że mieszkanie tu będzie po prostu przyjemniejsze.

Zastany układ wnętrz pozostawiał wiele do życzenia, dlatego prace rozpoczęto od wyburzenia większości ścian działowych. Pozostawiono jedynie kominy i elementy konstrukcyjne. Architekci na nowo zaprojektowali cały układ. W efekcie powstał duży pokój dzienny, który jest połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Zaprojektowano też trzy sypialnie (jedna z nich jest sypialnią główną), pokój do pracy biurowej, garderobę, trzy łazienki i jeszcze jedną toaletę dla gości. W centralnej części ulokowano pomieszczenie gospodarcze, które jest sprytnie ukryte przed wzrokiem. Do dyspozycji mieszkańców jest też taras, z którego rozpościera się widok na Warszawę.

Budynek, w którym mieszkają Magda i Artur ma charakterystyczną elewację, która składa się z drewnianych i ruchomych żaluzji. Dzięki nim można regulować natężenie dziennego światła, które wpada do wnętrza i wpływać na nastrój pomieszczeń. Ten ostatni tworzą też liczne dodatki. Czujne oko fana designu dostrzeże tu kultowy fotel Boomerang zaprojektowany w 1956 roku przez duet Hvidt & Mølgaard. Kolejnymi meblami przyprawiającymi o szybsze bicie serca jest zestaw foteli Gubi ustawionych przy stole w jadalni. To różne modele, które zebrane razem b. dobrze wyglądają.


Projektując wnętrze Agata Knorowska oraz eksperci iHome postawili na naturalne materiały, eleganckie meble wykonane na wymiar oraz nowoczesne i designerskie dodatki. Umiejętnie zestawione pozwoliły stworzyć przytulną, domową atmosferę. Było to sporym wyzwaniem biorąc pod uwagę powierzchnię całego apartamentu. Kolejnym wyzwaniem było takie zaprojektowanie strefy wejścia, które będzie zapraszać do środka i jednocześnie ukryje wysoką zabudowę kuchni. Efekt udało się osiągnąć. Wrażenie robi też ściana po łuku, którą ozdobiono półokrągłymi, pionowymi listwami z litego orzecha amerykańskiego. Co ciekawe, ściana ta skrywa drzwi do toalety dla gości. Ich obecność sygnalizuje jedynie minimalistyczny uchwyt.

Projektanci zwracali uwagę na każdy detal, wybrali nawet rzutnik i ekran, aby dekorowały wnętrze i przede wszystkim zapewniały odpowiednią jakość obrazu. Co również stanowiło nie lada wyzwanie ze względu na dużą ilość wpadającego światła dziennego oraz lokalizację jak i odległość rzutnika od ekranu. W tym apartamencie nie ma podwieszanego sufitu, w którym mogliby ukryć rzutnik, dlatego znalezienie najlepszego rozwiązania nie było łatwe. iHome postawił na rzutnik bliskiego rzutu, który jest ulokowany bezpośrednio pod ekranem. Dzięki najlepszym technologiom inwestorzy mogą cieszyć się wspaniałą jakością obrazu podczas wieczornych seansów filmowych. Za takie podejście do szczegółów należą się brawa!

 

Zaprojektowanie wymarzonego miejsca do życia nie jest łatwym zadaniem. Jednak współpracując z iHome można odetchnąć z ulgą. Zespół ekspertów zajmie się przygotowaniem projektu wnętrza, zaproponuje meble i dodatki, przeprowadzi właścicieli przez wszystkie etapy – od chwili kupna mieszkania czy budowy domu. Można więc zapomnieć o kontrolowaniu wykonawców – iHome zajmie się nadzorem, koordynacją zamówień, dostawami i zakupem produktów. Eksperci iHome współpracują z najlepszymi markami i wykonawcami, działają zarówno w Polsce jak i za granicą. W portfolio marki prócz usługi projektu i wykończenia wnętrz są także rozwiązania smart home. Dzięki nim można wyposażyć wnętrze w takie funkcje jak regulacja oświetlenia, temperatury i wilgotności. Systemy smart home poprawiają też bezpieczeństwo mieszkańców oraz pozwalają kontrolować działanie rekuperacji, pompy ciepła czy fotowoltaiki. Dobór rozwiązań z zakresu automatyki ustalany jest indywidualnie, aby jak najlepiej dopasować wnętrze do potrzeb lokatorów.

Więcej o zakresie usług przeczytacie na stronie www.iHome.pl.

źródło: iHome

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Detal | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.