studio reaktor

Tutaj odpoczną ciało i umysł. Punkt wellness projektu Studio Reaktor

Infinit to wyjątkowe miejsce, w którym można doświadczyć zabiegów wellness i spa. Kompleks zbudowany został w malowniczej miejscowości Senohraby, około dwadzieścia kilometrów od Pragi. Jego projekt przygotowali Jakub Heidler i Jan Kačer z pracowni Studio Reaktor.

Strefa wellness i spa Infinit położona jest w zalesionym terenie tuż nad rzeką Sazawą. Dzięki zielonym zakątkom powstało tam miejsce, które ma przywodzić na myśl magiczny ogród. Do ogrodu wchodzi się ciemnymi korytarzami piwnicy sąsiedniego hotelu. Korytarze te pozwoliły wydzielić miejsca na pomieszczenia gospodarcze wellness.

W ogrodzie znajduje się jeziorko, wokół którego zbudowano kilka rodzajów saun, strefami chłodzenia oraz oranżerią z pokojem relaksacyjnym. W oranżerii na świetlikach zawieszono paprocie, a fasadę zdobią rośliny pnące. W pobliżu są też strefy relaksu z leżakami na świeżym powietrzu. Całość jest atrakcyjna dla spacerujących – powstałe alejki i kryjówki pozwalają poczuć się, jak dziecko podczas zabawy w chowanego.studio reaktor


Sauny przykryte zostały drewnianą listwą, nawiązującą do wystroju wnętrz całego kompleksu. Architekci chcieli zadbać o pozytywne doznania gości dlatego przebywając wewnątrz można doświadczyć różnych zapachów i relaksujących dźwięków. Z myślą o ochłodzie architekci ze Studio Reaktor zaprojektowali strefę z błyszczącymi kamieniami, która pokryta została płytami o nieregularnych kształtach. To dobre miejsce dla fanów dobrej architektury!

Czytaj też: Basen | Czechy | Podróże | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

projekt: Studio Reaktor, fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)