TVP w Kielcach będzie mieć nową siedzibę. Ruszył przetarg

Władze TVP ogłosiły przetarg na budowę nowej siedziby regionalnego oddziału telewizji w Kielcach. Zwycięzca przetargu nie tylko zbuduje nowy gmach, ale też wykona jego projekt architektoniczny.

Do tej pory znane są jedynie wizualizacje koncepcyjne nowego gmachu TVP. Według planów na działce przy ulicy Ściegiennego 2, między Wojewódzkim Domem Kultury a stadionem Korony zbudowany zostanie dwupiętrowy, nowoczesny budynek. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1600 m kw. Ogłoszony przetarg realizowany będzie w formule „zaprojektuj – zbuduj”, która zakłada kompleksową obsługę zadania, od wykonania projektu po zbudowanie budynku. 

W sumie kielecki oddział będzie miał trzy kondygnacje naziemne. W części parteru powstaną dwa studia, większe o powierzchni około 130 m kw. i mniejsze o powierzchni 75 m kw. Pojawią się tutaj również pomieszczenia biurowe. Na pierwszym piętrze prócz przestrzeni biurowych powstaną pomieszczenia techniczne. Drugie piętro przeznaczone zostanie na newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Co ciekawe, część programów realizowanych będzie na dachu – TVP chce, aby wykonawca uwzględnił możliwość powstania tam studia plenerowego.


Próbujemy skontaktować się z przedstawicielem TVP 3 Kielce, aby poznać autorów koncepcyjnego projektu nowej siedziby. Jak tylko otrzymamy taką informację zamieścimy ją tutaj. Projekt koncepcyjny zakłada budowę lekkiego, mocno przeszklonego gmachu. Czy tak właśnie będzie? Kilka dni temu pisaliśmy o innym budynku, które TVP chce zbudować w Warszawie. W tym drugim przypadku obawiamy się o efekt wizualny prac.

Telewizja Polska w Warszawie będzie mieć nowy gmach. Ruszył przetarg 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły