Pawilon FRAME od polskich architektów stanął w Mińsku

Projekt pawilonu przygotowali architekci z pracowni Menthol Architects – Liliana Krzycka i Rafał Pieszko we współpracy z architektem Arturem Nitribittem. W stworzeniu rzeźby udział miało też kilkudziesięciu projektantów, którzy uczestniczyli w Minsk Design Week.

Pawilon FRAME przypominać ma o tym, byśmy skupiali się na danej chwili, czerpali z niej radość i nie gonili ślepo za pędzącym światem. Architekci chcieli, aby konstrukcja pozwoliła użytkownikom odkryć piękno wokół nas. Ścieżka zwiedzania w pawilonie prowadzi nas przez cztery kierunki, gdzie otwarcia tworzą ramy dla scenerii i wydarzeń w najbliższym otoczeniu. Otwarta forma ma zachęcić do dialogu z samym sobą oraz otoczeniem. Wnętrze pawilonu pomalowane zostało kolorem roku Pantone o nazwie „Żywy Koral”, który oznacza „koral afirmujący życie”. 


Ten energetyczny, optymistyczny kolor ma pomóc w zwróceniu uwagi na prawdziwe doświadczenia i na to o czym często zapominamy w codziennym życiu – opisują autorzy projektu.

Niestety konstrukcja zniknęła już z przestrzeni publicznej Mińska. Pojawiła się tam tylko na czas trwania Minsk Design Week.

Pawilon nie pozostał w przestrzeni długo, ale został zapamiętany przez wielu. A widoki przez niego kadrowane były po prostu wspaniałe. Byłeś tylko ty – i twoje miasto. I nic więcej – powiedziała mieszkanka Mińska Svetlana Krokhina, która wcześniej odwiedziła pawilon.

źródło: Menthol Architects

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły