Biurowiec UBIQ34 w Poznaniu. Tutaj nowe przeplata się ze starym

UBIQ34 to nowy budynek przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Powstał on na terenie dawnej jednostki koszarowej, mieszczącej w okresie międzywojennym między innymi XV Pułk ułanów poznańskich.

Jego projekt powstał w pracowni CDF architekci, która na swoim koncie ma już wiele znanych realizacji. UBIQ34 to kompleks składający się z 3 budynków (A, B, C), a ich całkowita powierzchnia wynosi ponad 5811 m kw. Większość powierzchni biurowej zaprojektowana została w układzie typu open-space lecz istnieje także możliwość wydzielenia pomieszczeń w tradycyjnym układzie korytarzowym.

Zaprojektowane z największą dbałością o detale wnętrza również nawiązują do zabytkowego charakteru budynku oraz historii. W nowych budynkach dominują materiały: szkło, cegła i drewno, dzięki czemu przestrzeń biurowa mimo wyraźnie nowoczesnego stylu jest ciepła i przyjazna.

Integralną częścią całego kompleksu jest starodrzew, na który składają się kasztanowce oraz pojedyncze okazy innych gatunków drzew. Na terenie inwestycji poza biurami powstaną również restauracje, część handlowo-usługowa oraz podziemny parking.

 

Przemysław Turlej: PORTFOLIO
Fanpejdż: FACEBOOK