Ubraniomat we Wrocławiu. 1 kg ubrań oznacza 1 zł na cel charytatywny

Ubraniomat ustawiono na osiedlu Olimpia Port przy ulicy Marca Polo we Wrocławiu z inicjatywy marek: Ubrania Do Oddania oraz 4F. Niepotrzebne ubrania można wrzucić do środka, a za każdy kilogram zebranej odzieży na cel charytatywny zostanie przeznaczona złotówka.

Urządzenie jest elementem projektu realizowanego wspólnie z Archicom. Za każdy kilogram ubrań na konto fundacji Rewir Twórczy trafi 1 PLN.

Urządzanie do zbiórki ubrań to jeden z elementów modelu cyrkularnego, który marka 4F realizuje we współpracy z Ubrania Do Oddania w ramach strategii 4F Change. Dzięki temu sprzątamy nie tylko po sobie, ale też po całej branży odzieżowej w Polsce, a niechciane ubrania dostają drugie życie – informują pomysłodawcy akcji.

Wcześniej taki ubraniomat stanął w galerii Bonarka w Krakowie. Wrocław jest drugim miastem, w którym działa urządzenie. Jednak tym razem jest ono większe.

Urządzenie waży odzież i identyfikuje osobę ją przekazującą, dzięki czemu użytkownik od razu wie, jaka kwota trafi do wspieranej fundacji. Dodatkowo ubraniomat zapewnia odpowiednie warunki dla przechowywania tekstyliów, bez względu na pogodę. To idealne rozwiązanie do szybkiego przekazania ubrań i dodatków, które dzięki naszej marce zyskują drugie życie – komentuje Tomasz Bocian z Ubrania Do Oddania.

Ubraniomat przyjmuje większość tekstyliów. Oddawać można ubrania damskie, męskie, dziecięce, bieliznę, buty, galanterię, domowe tekstylia i zabawki. Organizatorzy apelują, by nie wyrzucać zniszczonych rzeczy. Cel jest taki, aby zebrana odzież mogła zostać odświeżona i przekazana do drugiego obiegu.

Obsługa urządzenia jest prosta. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację 4F, zalogować się na konto i zeskanować kod QR, który znajduje się na Ubraniomacie. Aplikacja aktywuje pojemnik i otworzy specjalną wrzutnię.

źródło: materiały prasowe, wroclaw.pl

Czytaj też: Wrocław | Recykling | Ciekawostki | Ekologia | whiteMAD na Instagramie