Udana metamorfoza: zaniedbany dom zmienił się w modernistyczną willę

To, co oglądamy na zdjęciach jest efektem pracy zespołu architektów i budowlańców. Dom w Hamble-le-Rice w Wielkiej Brytanii przeszedł totalną metamorfozę i dziś wygląda jak nowy.

Przygotowując projekt przebudowy budynku biuro architektoniczne La Hali Architects zaproponowało stworzenie tarasu na dachu. Dom w stylu Bauhaus zlokalizowany został na brzegu rzeki Hamble i jest częścią Crowsport Estate, nieruchomości z 1930 wybudowanej na zlecenie Sir Thomasa Liptona (założyciela znanej marki herbaty).

Wiekowy budynek często zmieniał swój wygląd. Był wielokrotnie przebudowywany przez co zatracił swój pierwotny urok. Jego obecny właściciel zgłosił się do architektów prosząc, by ci powiększyli istniejącą kuchnię i stworzyli dwa nowe pomieszczenia. W efekcie powstał nowy pokój muzyczny i biuro. Efektownie wygląda taras na dachu, z jego powierzchni mieszkańcy mogą podziwiać pobliską przystań. Dodatkowo szklane balustrady pozwalają utrzymać wzrok wypoczywających na wysokości wody, co potęguje wrażenie przestrzeni.