Ulicę zmienili w spacerowy trakt. Nowy woonerf w Łodzi już gotowy!

Nowy woonerf w Łodzi powstał na ulicy 28 Pułku Strzelców Kaniowskich na Starym Polesiu. Miejsce jezdni zajął trakt dla pieszych, którzy zyskali tu pierwszeństwo.

Woonerf ma nową nawierzchnię z kostki betonowej oraz szerokie, dwumetrowe chodniki. Ścieżki poprowadzono tak, by nie zaszkodzić rosnącym tam już drzewom. Prace przeprowadzono na odcinku pomiędzy ulicą Więckowskiego a ulicą Zieloną.

Nowy woonerf w Łodzi wyróżniają elementy małej architektury. Przy chodnikach ustawiono ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Przy kamienicy oznaczonej numerem 9 ustawiono zdrój uliczny, z którego latem mieszkańcy mogą pić wodę. Na całym odcinku zamontowano nowe, energooszczędne oświetlenie.  Projekt przebudowy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich powstał we współpracy z mieszkańcami osiedla, którzy zaproponowali najbardziej odpowiadające im rozwiązania.

Podczas prac zachowano stare kasztanowce czerwone. Istniejący drzewostan został uzupełniony o kolejnych dziewięć drzew. Dodatkowo woonerf ozdobiły nowe krzewy i byliny. Póki co ulica jest jeszcze w zimowym krajobrazie, jednak zmieni swoje oblicze już wiosną.


Nowy woonerf w Łodzi kosztował 3,2 mln zł. Przykładów podobnych zmian w tym mieście jest więcej. Wcześniej pisaliśmy o woonerfach, które powstały między innymi na ulicy Moniuszki. Przebudowę zrealizowano w ramach projektu Zielone Polesie, który zakłada konsekwentne zazielenianie ulic w tej części miasta.

Czytaj też: Łódź | Ciekawostki | Woonerf  | Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie


źródło: lodz.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły