Planty Podgórskie

UM Kraków kupił kolejne tereny zielone, by stworzyć Planty Podgórskie

Tak zwane Planty Podgórskie powstają w wyniku połączenia terenów zielonych. Rekreacyjny teren zostanie udostępniony mieszkańcom. 

Miasto wykupiło właśnie od Uniwersytetu Jagiellońskiego kolejne działki, które wejdą w skład parku. Za działki o powierzchni 1,72 hektara gmina zapłaciła 2,3 mln.

Umowę podpisano w grudniu. W jej wyniku Gmina Miejska Kraków stała się właścicielem pięciu działek położonych w rejonie ulicy Słona Woda. Park ma być elementem tak zwanych Plant Podgórskich, które połączą siecią alejek kilka parków w południowo-wschodniej części miasta: park Aleksandry, Lilii Wenedy, jerzmanowskich, rzeczny Drwinka i Słoną Wodę.

Do tej pory miasto pozyskało w tym rejonie już 10 działek o łącznej powierzchni ponad 3 ha, które zmieni się w rekreacyjny teren dla mieszkańców.

Planty Podgórskie


Zwolenników stworzenia nowego parku zrzesza fanpage „TAK dla parku Słona Woda” na Facebooku. To inicjatywa społeczna, której celem jest stworzenie dużego parku miejskiego w południowo-wschodni Krakowie. Fanpage znajdziecie klikając TUTAJ.

Niedawno informowaliśmy też o tak zwanym Nowym Mieście w Krakowie. To zupełnie nowa dzielnica z wieżowcami, która zbudowana zostanie na południu miasta. To swego rodzaju dzielnica przyszłości, która ma powstać z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nasz artykuł na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też: Kraków | Ekologia | Zieleń | whiteMAD na Instagramie

Planty Podgórskie, zdjęcia: TAK dla parku Słona Wodaźródło: UM Kraków