UMOYA – letnia propozycja od Magdy Hasiak

Zwolnić, spojrzeć z dystansem na rzeczywistość i zachwycić się rzeczami, których w codziennej gonitwie nie dostrzegamy – z taką ideą swoją najnowszą kolekcję tworzyła Magda Hasiak. Inspirowana ulotnymi aspektami życia i festiwalowym klimatem UMOYA to propozycja projektantki na ciepłe letnie dni. Znajdują się w niej nieoczywiste modele, które sprawdzą się podczas lata w mieście – zarówno w biurze jak i na wieczornym koncercie. Nowe projekty kontynuują ideę codziennego, nieznośnego flirtu z rzeczywistością.

– W życiu najważniejsze detale, których przy współczesnym tempie życia nie dostrzegamy. Ulotność nastroju, uczucia, chwili. To wszystko tworzy niewidocznego ducha, który jest emocją ujawniającą się w codzienności. Tę emocję pokazuję w mojej kolekcji UMOYA, którą stworzyłam z myślą o ciepłych, pełnych lekkości dniach i wieczorach – mówi projektantka.

Nazwa UMOYA w języku zulu oznacza ducha i powietrze – hasła, które zainspirowały projektantkę do stworzenia najnowszej kolekcji. Wszystkie modele są modyfikacją tego słowa w kilku językach. Od początku istnienia marki Magda Hasiak nawiązuje do jednej z swoich pasji – dalekich podróży. Projektantka chce, aby wszystkie osoby noszące jej ubrania nie tylko na urlopie były w stanie stworzyć wokół siebie niezobowiązującą, pełną eleganckiej frywolności atmosferę.

W kolekcji znalazło się 8 modeli uszytych są z bawełny, elastanu i wiskozy. Pozornie proste sylwetki przełamane są asymetriami charakterystycznymi dla projektantki. Paleta barw opiera się na stonowanych i klasycznych kolorach – granacie, bieli i szarości. W UMOYA znajdują się bluzki i bluzy w marynarskie paski, a także eleganckie lniane spodnie, które idealnie sprawdzą się w biurze lub wieczornej randce w nadmorskiej restauracji. Z myślą o festiwalach i wakacyjnych podróżach projektantka stworzyła również nową wersję dresowych spodni i zmodyfikowała bestsellerową kamizelkę LESS.

Kolekcja UMOYA swoją premierę miała podczas Open’er Festival.