Urzędnicy rozdają mieszkańcom kwiatowe cebule. Tak Gdańsk szykuje się do wiosny

To już piąta akcja w ramach której gdański magistrat bezpłatnie przekazuje rośliny mieszkańcom. Już od 4 października będzie można odbierać darmowe tulipany, żonkile, liliowce i irysy.

W ramach tegorocznej odsłony Wydział Środowiska i Gdańskie Wody przygotowały dla mieszkańców Gdańska 3 tysiące opakowań z cebulami wiosennych roślin ozdobnych, to ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. To rośliny, które należy sadzić jesienią: żonkile, irysy i liliowce. Co ważne, kwiatowe cebule są darmowe, każda z zainteresowanych osób będzie mogła otrzymać maksymalnie trzy opakowania.

Pierwsza odsłona tego wydarzenia odbyła się w 2015 r. W ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców do sadzenia kwiatów i dbania o zieleń w swoim sąsiedztwie – w przydomowych ogródkach, osiedlowych skwerach i balkonach.

Cebulki będą wydawane w piątek 4 października na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Piekarniczej 16. Będzie można je odebrać od godziny 10 d 15 lub do wyczerpania zapasów. 

Gdańsk. Akcja “Gdańsk w Tulipanach”

Dodatkowo w piątek 4 października cebule irysów będą wydawane przez pracowników Gdańskich Wód na terenie ogrodów deszczowych i miniparków rekreacyjnych, tj. na skwerze „Za murami” oraz na Placu Biskupa O’Rourke w godzinach 14-17.