Vagabond baltic – przegrody ułatwiające pracę od Wiktorii Lenart

Vagabond baltic to projekt, który jest rozwinięciem projektu doktorskiego Wiktorii Lenart. To seria prostych przegród, które umożliwiają stworzenie wygodnego miejsca do pracy niemal wszędzie.

Praca nad projektem Vagabond baltic nabrała znaczenia w dobie pandemii koronawirusa, kiedy mnóstwo osób było zmuszonych do codziennej pracy zdalnej. Często niewielkie mieszkania pozbawione są oddzielnego pokoju do pracy. Brakuje w nich także stref, które mogłyby sprzyjać skupieniu. Vagabond baltic stanowi odpowiedź na ten problem.

Baltic to elegancka przegroda, którą Wiktoria Lenart zaprojektowała na potrzeby pandemicznych czasów home-office. Prototyp opracowała właśnie w tym trudnym okresie i wykorzystała go w domu pełnym mieszkańców. Jej przegrody dają choć namiastkę prywatności w przestrzeni, która ma wiele ograniczeń. Docelowo użytkownik zestawu ma być w stanie w komfortowy i szybki sposób wydzielić i zaaranżować osobistą przestrzeń pracy dopasowaną do swoich potrzeb, a minimalistyczna, intuicyjna konstrukcja daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni. To użytkownik decyduje, kiedy, czy i w jaki sposób chce być widoczny dla otoczenia oraz w każdym momencie może zmienić ten stan rzeczy dopasowując układ produktu do pożądanego stopnia prywatności.

Dzięki systemowi mobilnych przesłon i pojemników użytkownik może szybko stworzyć niepowtarzalną i tymczasową przestrzeń do pracy, dającą ukojenie zmęczonemu ciągłą obserwacją postronnych oczy umysłowi i ciału.

Vagabond baltic


Vagabond baltic składają się ze stojaka i modułowych elementów skonstruowanych w taki sposób, aby każdy element zestawu dał się rozmontować, spakować na płasko lub wymienić w razie usterki. Dzięki temu produkt jest prosty w utylizacji i nadaje się do recyklingu. 

Czytaj też: Biuro | Wnętrza | Meble | Tkanina

fot. Bartek Sadowski, źródło: Wiktoria Lenart