Vault by Vans i Brain Dead łączą siły i przygotowują dwie premiery obuwia

Vault by Vans z dumą łączy siły z kolektywem artystów z Los Angeles, Brain Dead, tworząc tej jesieni dwie premiery obuwia. Jest to już trzecia współpraca marki z artystami. Tym razem zadebiutują dwoma wydaniami, które będą się pojawiać wyłącznie za pośrednictwem Brain Dead od czerwca i będą dostępne na całym świecie w lipcu.

Do wyłącznej sprzedaży za pośrednictwem Brain Dead, kolektyw artystów wybrał modele OG Half Cab LX i OG Lampin LX. Half Cab, który zadebiutował w 1992 roku, świętuje już 30 rocznicę oraz swój istotny wpływ na skateboarding i kulturę. Model OG został odnowiony i odświeżony, dzięki połączeniu płótna i zamszu z przeszyciami w białej tonacji. Podeszwa zewnętrzna została zmieniona na czarną z białą taśmą wokół górnej części podeszwy. Model OG Lampin LX jest dostępny w trójkolorowej, zamszowej wersji z klasyczną białą podeszwą i niebieskim paskiem foxing tape. Każdy z modeli został wykończony białymi kontrastowymi przeszyciami i wielokolorowymi oczkami na sznurówki. Pierwsza odsłona kolekcji Vault by Vans x Brain Dead miała miejsce 10 czerwca w Brain Dead Studios Fairfax i Brain Dead Studios Harajuku oraz 14 czerwca online na stronie wearebraindead.com. 

W lipcu tego roku odbyła się kolejna premiera, która ponownie połączyła obie marki. To odświeżony design kultowej szachownicy Checkerboard – wzóru, który stał się synonimem marki Vans. Zainspirowany ponadczasowym i praktycznym designem, zespół Brain-Dead wybrał modele OG Authentic LX i OG Slip-On LX jako swoją bazę do działania. Mając na celu jasny komunikat – aby buty „mówiły same za siebie”, zespół Brain Dead umieścił charakterystyczne dla swojej marki logo w samym sercu projektu, aby oddać hołd tradycji, a jednocześnie projektując je na nowo. 


Druga odsłona kolekcji Vault by Vans x Brain Dead jest dostępna od 5 lipca online na stronie wearebraindead.com, Brain Dead Studios Fairfax, Brain Dead Studios Harajuku oraz u wybranych sprzedawców Vault by Vans na całym świecie od 9 lipca. Po więcej informacji oraz gdzie można je kupić, odwiedź The Drop List, kalendarz najbardziej ekskluzywnych produktów Vans. 

źródło: materiały prasowe Vans

Czytaj też: Buty | Tkanina | Ciekawostki | Nowe kolekcja | whiteMAD na Instagramie