Vault by Vans i Joe Freshgoods zapraszają do “Chocolate Valley Resort”

Vault by Vans i Joe Freshgoods ponownie łączą siły, aby zaprezentować “Chocolate Valley Resort”. Najnowsza kolekcja obuwia, odzieży i akcesoriów jest odą do podróży i wypoczynku z perspektywy doświadczeń, zwizualizowanego poprzez historię i społeczność. Kolekcja Vault by Vans x Joe Freshgoods będzie dostępna od  21 stycznia na  JoeFreshgoods.com, po czym nastąpi premiera u wybranych sprzedawców Vault by Vans na całym świecie oraz na  Vans.eu.

“Chocolate Valley Resort jest inspirowany moją miłością do podróży i badań. Do tej kolekcji chciałem stworzyć coś, co będzie współgrało z bogatą historią Vault by Vans, ale z nowej perspektywy. Chocolate Valley Resort łączy historię czarnych podróży i wypoczynku z zimowymi elementami, które łączą w sobie zabawę i funkcjonalność” – powiedział Joe Freshgoods Robinson.

Łącząc swoje umiejętności projektowe, zamiłowanie do odniesień historycznych i osobiste doświadczenia z zimą na Środkowym Zachodzie, Joe Freshgoods zaprojektował kolekcję obuwia i odzieży, na zimę i nie tylko. Towarzyszący kolekcji lookbook, zrealizowany przez dokumentalistę Yashaddai Owensa z udziałem Barringtona Dariusa,osadzony w 1950 roku. Opowiada historię czarnoskórego pisarza, który odkrywa “Chocolate Valley Resort”, szukając przestrzeni do zresetowania się, zrelaksowania i ponownego połączenia. Kolekcja i lookbook są hołdem dla historii i czarnoskórych pisarzy, takich jak James Baldwin i Audre Lorde, którzy podróżowali za granicę, aby uciec przed rasizmem w Ameryce i zbudować swoją karierę literacką. Zimowy ośrodek służy jako bezpieczna przestrzeń do rozwijania kreatywności i wspólnoty z domem.

Pełna gama ubrań zmienia oblicze odzieży roboczej dzięki nowoczesnym sylwetkom i jasnym kolorom, pamiętając o ruchu i kreatywności. Puffer Resort jest zaprojektowany w miękkim, kremowym kolorze z wydłużonymi rękawami, co zapewnia swobodny wygląd i łatwość zakładania. Kardigan Chocolate jest wykonany z moheru z koralowymi, migdałowymi paskami żakardowymi i napisem “Chocolate Valley Resort” wyszytym na plecach oraz haftem JFG na obrzeżach rękawów.


Łącząc jakość z prostotą, koszulka Cabin Tee jest wykonana z najwyższej jakości antycznej białej dzianiny dżersejowej, wykonanej w 100% z bawełny. Koszulka jest wygodna dzięki kołnierzykowi bez metek i jest zapakowana w niestandardową torbę Chocolate Valley Resort. Spodnie Resort Uniform Cargo łączą w sobie strukturę i luz, tworząc nowoczesny wygląd odzieży roboczej z regulowaną talią, otwartą szeroką nogawką i czterema kieszeniami cargo. Ponadwymiarowa, wykonana z nylonu torba Logo Puffer sprawdzi się w podróży, na co dzień i na każdą pogodę. Kontrastujące kolory migdałowy i kremowy oraz powiększone “J” równoważą tradycyjny kształt. Ta pojemna nylonowa torba posiada górny zamek błyskawiczny i wewnętrzną kieszeń, więc spakuj ją i zostań na dłużej! Model Resort Mask to wszystko, czego potrzebujesz na zimę, pełniąc funkcję ciepłej czapki i kominiarki, która chroni przed zimnem.

Linia obuwia Vault by Vans x Joe Freshgoods Sk8-Hi Reissue Platform VLT LX z pikowanymi cholewkami inspirowanymi wyściełanym pufferem, zestawionymi z włochatymi zamszowymi panelami, aby zaprezentować koralowy migdał i camelowy kontrast dwóch odcieni. Oba warianty kolorystyczne są wykończone podpisaną podeszwą zewnętrzną platformy, która nadaje wyglądowi retro. Slip-Hiker LX jest odświeżony z koralowym migdałem dwutonowym pikowanym nylonowym górnym i panelami. Wyposażony w podeszwę zewnętrzną MTE na każdą pogodę, zapewniającą doskonałą przyczepność i kontrastujące akcenty migdałowe i zielone, ta gotowa na zimę sylwetka jest niezbędna podczas wycieczki.

“Zawsze moim celem jest używanie odcieni różu we wszystkich moich kolekcjach – to pierwszy kolor, który zainspirował mój styl projektowania wiele lat temu. Ponieważ kolekcja opiera się na zimnej pogodzie, chciałam stworzyć pełną gamę przedmiotów, które sprawdzą się zwłaszcza podczas zim na Środkowym Zachodzie. Aby w pełni oddać klimat zimowych podróży, w wielu elementach zastosowaliśmy “pikowany” wzór.”

Kremowy kolor Slip-Hiker LX będzie dostępny wyłącznie na stronie JoeFreshgoods.com i w punktach sprzedaży detalicznej “Every Now & Then”. Każda para obuwia zawiera niestandardowo zaprojektowany resortowy brelok i pudełko na suwaki.

Kolekcja Vault by Vans x Joe Freshgoods “Chocolate Valley Resort” będzie dostępna od 21 stycznia na JoeFreshgoods.com, a następnie od 27 stycznia w wybranych sklepach Vault by Vans na całym świecie i na Vans.eu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Vans.eu/news.

 O Joe Freshgoods

Joe Freshgoods jest projektantem i dyrektorem kreatywnym z zachodniej części Chicago. Wykorzystuje unikalną mieszankę narracji marki, historycznych i kulturowych odniesień, które pozwalają mu tworzyć autentyczne połączenia z miłośnikami streetwearu na całym świecie. Właściciel firmy Every Now and Then i współwłaściciel renomowanego chicagowskiego centrum kreatywnego Fat Tiger Works, unikalne podejście Freshgoods doprowadziło do nawiązania współpracy z markami na całym świecie. Gorący zwolennik edukacji artystycznej, jego prawdziwą misją jest opowiadanie historii poprzez swoje kolekcje.

Zobacz również: Bluza | Moda | Kurtka | Projektant | Nowa kolekcja