Restauracja Viterra: raj dla wielbicieli wina

Restauracja Viterra znajduje się w miejscowośći Almansa w Hiszpanii. Jej projekt ma być odpowiedzią na rosnące potrzeby tych, którzy od hiszpańskiej kuchni oczekują wysokiej jakości dań podanych w najpiękniejszym wnętrzu.

Viterra Natural Restaurant zaprojektowali architekci z pracowni Nihil Estudio. Lokal zlokalizowany został pomiędzy centrum miasta, a dzielnicą mieszkalną. W bliskim sąsiedztwie ogrodów miasta.

Budynek restauracji wyglądem przypomina niesymetryczne betonowe pudełko. Elewacja ma ciemny kolor, który przywodzi na myśl ziemię. Ten aspekt odwołuje się do wina, którego właściele lokalu są wielkimi fanami. Ciemna fasada ma przypominać, że to co znajduje się w kieliszku, wcześniej wzięło swój początek właśnie pod powierzchnią ziemi.

Lokal jest mocno przeszklony. W ten sposób projektanci jeszcze bardziej chcieli połączyć jego wnętrze z przyrodą, która teraz zdaje się być na wyciągnięcie ręki.

Wnętrze urządzone jest nowocześnie. Wyróżniają się niebieskie schody, których ideę projektanci tłumaczą jako “wodospad” spływający na ziemię i dostarczający życie.

zdjęcia: Nihil Estudio