VITKAC w Krakowie

VITKAC w Krakowie. Powstanie w 2020 roku na Rynku Głównym.

VITKAC w Krakowie ma zostać otwarty jeszcze w tym roku na Rynku Głównym. Właściciele liczą zarówno na mieszkańców stolicy małopolski, jak i na majętnych turystów, którzy odwiedzają Kraków. 

Pierwszy luksusowy dom handlowy powstały pod marką VITKAC powstał w 2011 roku w samym sercu Warszawy. Teraz, jak zapowiadają właściciele tego najbardziej rozpoznawalnego obiektu handlowego w Polsce przyszła pora na ekspansję do innych miast. Według planów Vitkac w Krakowie ma zostać otwarty jeszcze w roku 2020.

“VITKAC stał się już nie tylko instytucją obecną w głowach warszawiaków, bardzo często wspominaną w mediach i kulturze, ale przede wszystkim prężnie działającym biznesem. Dobra luksusowe oraz premium mają dwie destynacje w Polsce, więc nadszedł czas na tą drugą, czas na Kraków (…). Kraków to przede wszystkim miasto turystyczne, które odwiedzane jest przez rzesze gości z całego świata. Gdyby nie ten czynnik, salon modowy taki jak Vitkac nie znalazłby tam swojego miejsca. (…) Status materialny Polaków się polepsza. Widzimy to przez pryzmat naszego domu handlowego w Warszawie, który przez niecałe 10 lat działania potroił bazę klientów. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach trend wzrostowy powinien się utrzymać” – mówi Arkadiusz Likus, właściciel domu handlowego Vitkac.


VITKAC w Warszawie: 
VITKAC to elegancki dom handlowy mieszczący się u zbiegu ulicy Brackiej i Alei Jerozolimskich w Warszawie. Swoim klientom udostępnia nie tylko najbardziej luksusowe marki odzieżowe ale także ekskluzywne – głównie włoskie – meble. Po zakupach natomiast zaprasza do wyśmienitej restauracji na ostatnim piętrze, z której można podziwiać całą Warszawę.

VITKAC to najbardziej ekskluzywny obiekt handlowy w Polsce. Ciekawa bryła budynku – wykończonego granitem, stalą nierdzewną i betonem architektonicznym – ulokowanego w prestiżowej lokalizacji, zachwyca i nie pozwala przejść obojętnie. Po otwarciu w dniu 19 listopada 2011 roku, budynek otrzymał nazwę dom handlowy VITKAC dla upamiętnienia Witkacego – jednego z najbardziej ekscentrycznych polskich artystów – mieszkającego przez część życia przy Brackiej 23. Jednak to nie jedyne sentymentalne odniesienie, bowiem w okresie międzywojennym właśnie przy ulicy Brackiej znajdowały się butiki najlepszych polskich i zagranicznych marek, w których warszawiacy robili zakupy. Te wyśmienite tradycje kupieckie zamierza kontynuować VITKAC.

W budynku aż cztery piętra oddano najbardziej luksusowym markom odzieżowym świata. Mieści on nie tylko multibrandowy Likus Concept Store, w którym możemy nabyć ubrania z najnowszych kolekcji Acne, Rick Owens, Vetements i wielu innych światowej sławy projektantów ale także luksusowe butiki. Wśród nich znajdziemy – otwarte po raz pierwszy w Polsce – sklepy tak znanych marek jak Bottega Veneta, Gucci, Lanvin czy Saint Laurent. Poza markami odzieżowymi, VITKAC ma też coś dla wielbicieli aranżacji wnętrz – meble i dodatki z najwyższej półki. Wśród nich znajdziemy takie marki jak Missoni Home, Driade czy Flexform. Przestrzeń handlową domu mody VITKAC uzupełnia restauracja, Bar 13, Vinoteka 13 i Delikatesy 13, znajdujące się na dwóch ostatnich piętrach budynku. Wizyta tam to nie tylko uczta dla podniebienia – gości zachwyci także wspaniała panorama Warszawy.

Czytaj też: Sklep | Warszawa | Kraków | Architektura |

 

źródło: materiały prasowe / www.vitkac.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły