vox salon w internecie

VOX otwiera salon w Internecie. Urządzaj nie wychodząc z domu

Polska marka VOX uruchomiła Wirtualny Salon, który dostępny jest w Internecie. Można  go odwiedzić nie wychodząc z domu! To odpowiedź na utrudniony dostęp do stacjonarnych salonów wyposażenia wnętrz.

Wiosna to tradycyjnie moment rozpoczęcia sezonu remontowego. W tym roku ta inauguracja wygląda jednak bardzo nietypowo. Dostęp do stacjonarnych salonów wyposażenia wnętrz jest utrudniony. Nagłe ograniczenie kontaktów międzyludzkich także nie sprzyjają realizacji planów remontowych.

Nie wszyscy jednak chcą czy mogą odkładać zmiany w swoich domowych wnętrzach na bliżej nieokreśloną przyszłość. Z myślą o nich VOX uruchomił na swojej stronie internetowej vox.pl Wirtualny Salon.

Wiemy, że obecna sytuacja zastała wielu z nas w środku mniejszych czy większych domowych rewolucji. Planowaliśmy remonty albo byliśmy w ich trakcie. Część z nas wprowadziła się do świeżo zakupionych a jeszcze nieumeblowanych mieszkań. Niemal z dnia na dzień musieliśmy wstrzymać działania związane z urządzaniem wnętrz w tradycyjny sposób. Nasz Wirtualny Salon umożliwia spacer po sklepie, w którym możemy obejrzeć zarówno ofertę mebli, jak i drzwi, podłóg, listew, paneli ściennych czy artykułów dekoracyjnych. Możemy też umówić się na rozmowę online z doradcą albo zacząć od samego początku i zaprojektować wnętrze w programie VOXBOX. To kompletne rozwiązanie umożliwiające urządzenie swoich czterech kątów bez ich opuszczania – tłumaczy Julita Mańczak, PR manager VOX.

Jak odwiedzić Wirtualny Salon VOX? Wystarczy wejść na vox.pl. Nie trzeba instalować żadnego oprogramowania. Cały proces zwiedzania salonu i zapoznawania się z ofertą, projektowania własnego wnętrza, korzystania z doradztwa, a także finalizacji zakupów odbywa się za pomocą przeglądarki. Wystarczy komputer podłączony do Internetu, aby zobaczyć i zamówić wszystkie produkty marki. 

Wirtualny spacer wykonany jest w specjalnej technologii, która pozwala na cyfrowe realistyczne odwzorowanie dowolnej przestrzeni. Po takim modelu można się swobodnie poruszać, oglądać wnętrza i ich wyposażenie oraz uzyskiwać dodatkowe informacje na ich temat. Złudzenie autentycznego spaceru po danym miejscu robi naprawdę duże wrażenie – mówi Damian Miziołek, z działu e-commerce VOX.

W trakcie takiego wirtualnego spaceru jednym kliknięciem można uzyskać informacje o produktach, obejrzeć katalog albo skontaktować się z doradcą VOX. Możliwość przeprowadzenia wideo rozmowy z konsultantem za pośrednictwem Google Hangouts jest niezwykle wygodna. Bez wychodzenia z domu możemy spotkać się twarzą w twarz z ekspertem i ustalić wszystkie szczegóły związane z procesem zakupowym. Pracownicy VOX udzielają szczegółowych informacji o wszystkich produktach, podpowiadają też w kwestii wyboru – zarówno podłóg, drzwi, mebli, jak i detali, takich jak tapicerka czy wykończenie.

Zaprojektuj sam albo z ekspertem

W Wirtualnym Salonie VOX można skorzystać z doradztwa w zakresie doboru mebli, podłóg, drzwi czy dodatków, ale także ogólnej aranżacji przestrzeni. Klienci, którzy potrzebują kompleksowego wsparcia otrzymują od VOX darmowy projekt wnętrza wykonany w programie VOXBOX.

Wystarczy, że klient przekaże nam informacje na temat wymiarów pomieszczenia, swoich potrzeb i preferencji, a doradca wykona dla niego projekt „szyty na miarę”. Potem można go wspólnie obejrzeć i dokonywać na bieżąco modyfikacji – mówi Maciej Syroczyński, odpowiedzialny za działanie VOXBOX.

vox salon w internecie


Narzędzie VOXBOX jest powszechnie dostępne dla każdego na stronie vox.pl. Uruchamiamy je w przeglądarce. W aplikacji możemy odrysować wygląd swojego mieszkania (albo skorzystać z dostępnych wzorów oraz wstępnych aranżacji) i tak przygotowaną przestrzeń zapełnić podłogami, ścianami dekoracyjnymi, meblami czy dekoracjami. Aplikacja na bieżąco wylicza ilość potrzebnego materiału oraz przygotowuje kalkulację. Dzięki temu możemy cały czas monitorować swój budżet.

Wirtualny Salon jest częścią strategii marki VOX. Nie chodzi nam o to, żeby vox.pl był kolejnym sklepem internetowym sprzedającym drzwi, podłogi, meble czy artykuły dekoracyjne. Zależy nam, żeby było to miejsce wyjątkowe w przestrzeni wirtualnej, gdzie ludzie będący w procesie urządzania wnętrz, ale również pasjonaci wzornictwa i projektanci, będą mogli się zainspirować, znaleźć ciekawe produkty i rozwiązania, zapoznać się z praktycznymi poradami. Chcemy, żeby ludzie kreatywni mogli samodzielnie, albo z pomocą doradcy czy dedykowanego projektanta, tworzyć wymarzone wnętrza, na co pozwala jedyna w swoim rodzaju aplikacja VOXBOX. Wirtualny salon łączymy z potencjałem sieci salonów detalicznych VOX i pracujących w niej doświadczonych doradców oraz współpracujących z nami projektantów. Mamy nadzieję, że połączenie tych elementów pozwoli na łatwiejsze i przyjemniejsze realizowanie marzeń o wnętrzach idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb – podsumowuje Marcin Barański, Dyrektor Zarządzający VOX.

Czytaj więcej: Wnętrza | Meble | Technologia

źródło: materiały prasowe VOX

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły