VOXBOX – proste narzędzie do projektowania wnętrz. Tak zaprojektowaliśmy naszą redakcję!

Program VOXBOX dostępny jest dla każdego przez przeglądarkę internetową. Dzięki niemu można szybko zaprojektować sypialnię, salon czy całe mieszkanie lub dom. Sprawdziliśmy, jak narzędzie działa w praktyce i przygotowaliśmy projekt naszej redakcji.

Kupujesz mieszkanie lub planujesz remont? Dzięki VOXBOX szybciej i sprawniej zaplanujesz swoje wymarzone wnętrze. Program opracowali eksperci marki VOX. W przeciwieństwie do innych programów służących do projektowania wnętrz, program VOXBOX nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu architektury czy grafiki. Interfejs jest intuicyjny, a projektujący efekty swojej pracy może zobaczyć natychmiast.

Od czego zacząć? VOXBOX dostępny jest na stronie (TUTAJ), program uruchomisz korzystając z przeglądarki internetowej komputera. Nie trzeba niczego instalować na dysku. Prostota działania to duży atut! Z programu można korzystać samodzielnie, umówić się na rozmowę online z konsultantem lub pojechać do salonu sprzedaży i na miejscu skorzystać z fachowej pomocy architekta. Postanowiliśmy wybrać rozmowę wideo z konsultantem, który pomagał nam w przygotowaniu projektu.

Przed rozmową należy przygotować plan mieszkania. Projektowanie rozpoczynamy od rozrysowania układu pomieszczeń. Ważne będą tutaj: powierzchnia lokalu, wysokość i szerokość ścian, rozmieszczenie okien, drzwi i gniazdek elektrycznych. Podając te dane można łatwiej zaplanować ustawienie wymarzonego regału, sofy czy biurka do pracy. W przypadku naszej redakcji konsultant szybko rozrysował pomieszczenie główne z biurkami oraz drugie, w którym powstanie strefa do spotkań. Z każdym kolejnym krokiem robi się ciekawiej!

Kiedy wprowadzimy do aplikacji rzut projektowanego wnętrza można przystąpić do najprzyjemniejszej czynności, czyli wyboru podłóg, koloru ścian oraz ustawienia mebli. Możliwości jest tutaj mnóstwo, a korzystanie z VOXBOX jest intuicyjne i proste. Z narzędziem poradzi sobie każdy, kto chociaż raz w życiu urządzał swoje mieszkanie w grze The Sims.

Projektując wnętrze w każdej chwili możemy zapisać dokonane zmiany i kontynuować pracę w innym dogodnym terminie. Jeśli ktoś czuje mały twórczy kryzys, to z pomocą przyjdą doradcy VOX, którzy zaproponują optymalne rozwiązania. Co ważne, wybierając materiały wykończeniowe, meble i dodatki możemy od razu poznać ich ceny – to dobre dla tych, którzy muszą się zmieścić w określonym budżecie. VOXBOX potrafi obliczyć, ile metrów kwadratowych paneli podłogowych będziemy potrzebować i podpowie, jaką ich ilość kupić. W ten sposób nie marnujemy materiałów i pieniędzy.

voxbox


Przygotowany projekt można zmienić w realistyczne wizualizacje. VOXBOX potrafi “wpuścić” do zaprojektowanego wnętrza promienie słońca, dzięki czemu wiemy, jak w danym wnętrzu będzie padać światło. Dlaczego to takie ważne? W wybranych salonach VOX dostępna jest wersja programu z elementami wirtualnej rzeczywistości. Odwiedzając taki salon, możemy założyć okulary VR i pospacerować po przyszłej przestrzeni. Podczas takiego spaceru zweryfikowujemy, czy krzesło w jadalni rzeczywiście nam się podoba i wymienimy każdy mebel. Czerwony fotel zamiast czarnego? Konsultant VOX wymieni go na inny, a zmianę błyskawicznie zobaczymy w goglach VR.

Aby sprawniej opisać narzędzie, postanowiłem osobiście przetestować VOXBOX i przygotować projekt naszej redakcji. W zespole mamy dyplomowanego architekta, ale celowo nie prosiłem go o pomoc, by sprawdzić, jak sobie poradzę.

Zaprojektowałem dwa pomieszczenia. Pierwsze jest większe i stanowi miejsce do pracy. Jego wnętrze wypełniły cztery biurka, każde innego koloru, co podkreśla indywidualność pracujących tu osób. Korzystałem z mebli z systemu Creative (zobacz serię klikając TUTAJ), które spodobały mi się najbardziej. Samodzielnie możemy dobrać kolory, uchwyty i nóżki, dodatkowo ustalając liczbę półek oraz szuflad. Redakcja znajduje się w starej kamienicy, dlatego liczy się tutaj każdy metr powierzchni. Celowo nie montowałem ścianek działowych czy przesłon – w codziennej pracy nie są nam potrzebne. Jest za to dużo roślin, które kochamy! Obok powstało pomieszczenie o uniwersalnej funkcjonalności. Przy dużym stole można zwołać kolegium redakcji, omówić strategię premiery numeru czy po prostu przegryźć coś smacznego, robiąc sobie przerwę. Pomoc konsultanta nie była konieczna, ale okazała się przydatna. Doświadczony projektant podpowiedział, w którym miejscu powiesić lampy czy stworzyć niewielki aneks kuchenny, który nie będzie rzucał się w oczy. Ten ostatni ukryliśmy w szafce.

Dzięki przygotowanemu projektowi nie musieliśmy obliczać ilości materiałów lub cen. Wszystkim zajął się VOXBOX. Z poziomu aplikacji można szybko złożyć zamówienie na wybrane produkty i poznać termin ich dostawy. To najwygodniejszy sposób aranżacji wnętrz, dzięki któremu zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu. Przekonajcie się sami! Więcej o VOXBOX znajdziecie na oficjalnej stronie, klikając TUTAJ.

Czytaj też: Wnętrza | Biuro | Ciekawostki | Meble | Ciekawostki


Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły