W Austrii powstanie 7-gwiazdkowy hotel. Będzie skryty wśród drzew. 

Peter Pichler to architekt i inżynier, którego prace opisywaliśmy już niejednokrotnie. Wśród nich wymienić można między innymi drewniane chatki w Dolomitach, o których przeczytacie TUTAJ, a także domki, które mają powstać w amerykańskiej Wirginii Zachodniej, o których przeczytacie TUTAJ. Dziś opisujemy projekt hotelu, który ma stanąć w austriackiej miejscowości Kitzbuhel.

Według wstępnych założeń inwestora, który zaprosił do współpracy Petera Pichlera, nowo powstający kompleks hotelowy ma być jednym z najbardziej luksusowych i ekologicznych obiektów w Europie. Hotel nieoficjalnie ma mieć 7-gwiazdek, bowiem standardy, które będzie spełniał mają znacznie wykraczać poza pięciogwiazdkową skalę.Peter Pichler zaproponował stworzenie wysokich drewnianych stelaży, które będą pełniły funkcję klatek schodowych prowadzących do hotelowych apartamentów mierzących od 60 do 80 metrów kwadratowych. W każdym z nich znajdzie się długi balkon znajdujący się ponad koronami drzew, przeszklona łazienka, niewielki pokój gościnny, a także spora sypialnia z dobudowaną sauną.

Architektowi zależało, aby goście hotelu mogli jak najlepiej obcować z naturą, dlatego każdy apartament wyposażony został w wysokie panoramiczne przeszklenia, które oferują widok na las. Pomimo wielu okien i ażurowej konstrukcji ścian pokoje gwarantują prywatność gościom dzięki swojemu rozlokowaniu między drzewami, które zasłaniają widok na sąsiadujące budynki.

źródło: Peter Pichler