W Bańce. Jedyny taki hotel w Polsce otwarty pod Warszawą

W nietypowym miejscu można spać pod gwiazdami. “W Bańce” znajduje się w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich w gminie Nowosolna, godzinę jazdy samochodem od Warszawy.

Póki co są tylko dwie takie przezroczyste bańki. Ich pomysł to odpowiedź na trend glampingu, czyli łączenia wrażeń, które dostarcza nocleg w namiocie w wersji luksusowej. Pomysłodawcą ich powstania jest łódzki podróżnik Ronald Dobroszek.

Przezroczyste namioty bańki to niepowtarzalna możliwość obcowania z naturą w komfortowych warunkach. Zasypiając na wygodnych łóżkach można obserwować gwiazdy i podziwiać otaczającą naturę. Rano budzić się przy wschodzie słońca, nie opuszczając namiotu – opisuje Ronald Dobroszek.

Goście mogą wybierać nocleg w dwóch namiotach. Bitcoin Bubble jest częściowo przezroczysta i zapewnia większe poczucie intymności. Z kolei Zen Bubble jest całkowicie przezroczysta, jednak umieszczona została w otoczeniu gęstej roślinności. Każdy z kulistych namiotów przeznaczony jest dla dwóch osób. W środku zmieszczono część sypialnianą z łóżkiem oraz niewielką łazienkę. W obu bańkach znajduje się teleskop, przez który można podpatrywać gwiazdy.

Do dyspozycji gości przygotowano też jacuzzi i hamaki. Dodatkowo mogą oni korzystać z plaży, grilla oraz drewnianego domku, w którym przygotowano w pełni wyposażoną kuchnię. Podczas chłodniejszych nocy można sięgnąć po koce ogrzewające lub kaloryfery. Nocleg w bańce kosztuje od 350 do 500 zł za dobę.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły