W Centrum Praskim Koneser ruszają Targi Rzeczy Ładnych FRESH!

Targi Rzeczy Ładnych FRESH! to największe wrześniowe targi designu w Polsce. Ta specjalna edycja TRŁ otwiera nowy targowy sezon i jest przeglądem najnowszego polskiego designu. Po roku pandemicznej przerwy Centrum Praskie Koneser ponownie wypełnią niezależne polskie marki i projektanci. Wydarzenie jest częścią weekendu Targów Rzeczy Ładnych, podczas którego pokaże się w sumie aż 230 wystawców. Po dwóch dniach targi przeniosą się do internetu, gdzie na portalu www.targirzeczyladnych.pl będzie można kupić wszystkie prezentowane produkty aż do 29 września.

– Po raz pierwszy TRŁ FRESH! odbywa się w aż trzech przestrzeniach na terenie Centrum Praskiego Koneser i nabiera wyjątkowego, niemal festiwalowego charakteru. Jak co roku pokażemy najnowsze designerskie trendy, debiutanckie marki i premiery nowych kolekcji i produktów – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. – Wyjątkową atrakcją tej edycji będzie premiera ceramicznego projektu i wystawy „GLITCH. Fuck The Porcelain”, która zapowiada się przeciekawe – dodają.

TRŁ FRESH! to z jednej strony najpopularniejsze marki znane z Targów Rzeczy Ładnych, a z drugiej unikalna selekcja debiutów, premier i nowych kolekcji, których nie można jeszcze znaleźć w normalnych sklepach. To przegląd autorskich MEBLI, wspaniały wybór CERAMIKI I SZKŁA od najlepszych niezależnych manufaktur, bogaty wybór ROŚLIN I KWIATÓW i wszystkiego co z nimi związane. To także naturalne kosmetyki i akcesoria w strefie WELLNESS I EKO, oryginalne LAMPY, TEKSTYLIA do sypialni i jadalni, a także świetne książki i zabawki dla DZIECI oraz meble VINTAGE.

Ozdobą tej edycji będą premiery nowych kolekcji i produktów od ikonicznych marek, takich jak FOONKA (tekstylia), Tartaruga (kilimy), czy Hadaki (ceramika). Z wyjątkową niecierpliwością czekamy na targowe premiery, takie jak Gaf Studio (autorskie szkło), Desiva Furniture (kolekcje stalowych mebli), THŁO (oryginalne lampy ścienne), OTOOTO (akcesoria z terazzo), czy Manufaktura w Łasku (kolorowe umywalki). Nie zabraknie bogatego wyboru mebli z drewna w różnej stylistyce (m.in. Wood&Paper, Robimy Stoły, BORI, czy 3DESKI). Ogromnym zainteresowaniem będzie cieszyła się zapewne strefa CERAMIKA, w której zaprezentują się m.in. Revolte, Swawole, debiutancka BIEL i również debiutanckie Klo). Fani roślin i kwiatów znajdą ogromny wybór na stoiskach CocaFlora, Mała Szklarnia oraz na tętniącym kolorami stoisku Kwiaciary. Jedną z targowych przestrzeni wypełnią produkty WELLNESS i EKO, a wśród nich marki takie jak Biotika, Hagi, La-Le Kosmetyki Naturalne, Mydlarnia 4 Szpaki, Mo61 Perfume Lab, czy Bracia Mydlarze. Nie zabraknie też jak zawsze produktów i książek dla dzieci, a wśród nich m.in. wydawnictw Wytwórnia, Dwie Siostry, Tu się czyta, Tashka i Widnokrąg.

Wydarzeniem specjalnym targów będzie premiera niezwykłej wystawy i projektu “GLITCH. Fuck The Porcelain”. To opowieść o zjawisku „III gatunku” porcelany i o tym, jak wiele zdatnych do użycia produktów traktowanych jest jako odpad. Projektowi będzie towarzyszyła limitowana artystyczna kolekcja porcelany, którą będzie można kupić tylko na Targach Rzeczy Ładnych. Za projektem stoi kolektyw Glitch Lab, w skład którego wchodzą Arkadiusz Szwed, Marta Łempicka i Joanna Rymaszewska. Kuratorką wystawy jest Dorota Stępniak.

Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć 11-12 września do Warszawy: już od potargowego poniedziałku aż do 29 września targi TRŁ FRESH! przeniosą się po raz pierwszy do internetu. Na naszym portalu  www.targirzeczyladnych.pl będzie można znaleźć stoiska większości wystawców i kupić prezentowane na targach produkty. W kanałach społecznościowych TRŁ przez trzy tygodnie będą prezentowane wszystkie targowe marki.

Wydarzeniu TRŁ FRESH! będą towarzyszyły targi TRŁ PRINT, podczas których plakaty i ilustracje zaprezentują najlepsi polscy twórcy. Będzie to pierwsza okazja spotkania prawie 70 znakomitych ilustratorek i ilustratorów po rocznej pandemicznej przerwie. W sumie w weekend 11-12 września w Centrum Praskim Koneser zaprezentuje się prawie 230 wystawców w czterech przestrzeniach. Na oba wydarzenia  – TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT! – obowiązuje jeden bilet wstępu.

Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ FRESH! ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów www.targirzeczyladnych.pl i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 8 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych.

TRŁ FRESH!!

11-12 września, godz. 11-19

Centrum Praskie Koneser, Warszawa,

Bilety 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT!)

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

Więcej informacji: targirzeczyladnych.pl, facebook.com/targirzeczyladnych, instagram.com/targirzeczyladnych

 


Czytaj też: Ceramika | Wydarzenia  | Warszawa | whiteMAD na Instagramie